Важливо :: Життя громади :: 14 травня 2021 11:11 , Олена Круглова
pres-konferenciya-koaliciyi-1325-donechchina-zhinki-mir-bezpeka

У Краматорську презентували регіональну Коаліцію 1325 "Донеччина. Жінки, мир, безпека"

Представниці та представники громадських організацій області об’єдналися, щоб сприяти реалізації Резолюції ООН 1325 "Жінки, мир, безпека" на місцевому рівні

У Краматорську відбулася презентація Коаліції 1325 "Донеччина. Жінки, мир, безпека".

Це реогіональна коаліція громадських організацій, які об'єднуються заради виконання локальних (регіональних) планів дій щодо втілення на місцях Національного плану дій на виконання Резолюції Ради безпеки ООН 1325.

Резолюція 1325 визнає особливу вразливість жінок під час збройних конфліктів та наголошує на всебічній участі жінок щодо підтримки та сприяння зміцненню миру та безпеки, а також наголошує на необхідності посилення ролі жінок в процесі прийняття рішень щодо запобігання та урегулювання конфліктів.

Під час прес-конференції з приводу презентації новоствореної структури координаторка регіональної Коаліції 1325 "Донеччина. Жінки, мир, безпека" Лілія Кісліцина озвучила чотири стовпи Резолюції 1325:

  1. Попередження: запопігання сексуальному та гендерному насильству.
  2. Захист: захист жінок та дівчат, та їх прав, покращення безпеки.
  3. Участь: сприяння участі жінок у питаннях миру та безпеки в мирних переговорах.
  4. Відновлення: просування потреб, рівний розподіл допомоги, відновлення справедливості.

На дотримання та виконання Резолюції 1325 Україна 2016 року затвредила перший Нацоналний план дій, восені 2020 року прийняла Націонайльний план дій терміном на 5 років.

З метої локалізації Національного плану дій на регіональному та місцевому рівні створюються реагональні Коаліції 1325. У Донецькій області меморандум щодо створення та співпраці Коаліції 1325 "Донеччина. Жінки, мир, безпека" підписали у лютому 2021 36 учасників та учасниць з 33 громадських організацій.

Діяльність регіональної Коаліції 1325 "Донеччина. Жінки, мир, безпека" буде спрямована на розробку, реалізацію та моніторинг регіональних та місцевих ініціатив у Донецькій області відповідно до Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, Мир, Безпека».

Інші статті на цю тему

nashe-kafe-skotch-voyna

А також - чи буде запроваджуватися комендантська година і чому не вимкнули домофони у будинках

obstril-ditm-cover-2

Росіяни вдарили по місту сьогодні вдень

recalling240222cover

А також розповідають, що робили та відчували напередодні

коментарі