Важливо :: Життя громади :: 22 листопада 2021 11:58 , Микола Жалнін
den-svobodi-i-gidnosti (3

У Краматорську пройшли театральна вистава і виставка, присвячені Олексі Тихому

В рамках цього відбулися урочистості з нагоди Дня Свободи і Гідності

У неділю, 21 листопада, у краматорській мистецькій школі №1 відбулися вистава Донецького обласного академічного театру, який нині тимчасово базується у Маріуполі, "Незгідний та нескорений" та виставка "Олекса Тихий - символ українського Донбасу". 

test

Перед початком вистави відбулося урочисте нагородження "Вільні творити майбутнє". Від імені Донецької ОДА висловили подяку за особистий внесок у забезпеченні безпеки України з нагоди Дня Свободи і Гідності старшому стрільцю охорони взводу, охорони першого відділу Волноваського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Донецької області, старшому солдату Оксані Добряк. 

Також їй вручили портрет її батька, головного сержанта 2-ї мотопіхотної роти військової частини АН-2026 Івана Діхтяра в рамках програми "Місто героїв", яка була започаткована Донецькою ОДА у 2020 році. У рамках цієї програми художники України і Донеччини роблять портрети захисників Україні, які народились чи жили на Донеччині та загинули під час російсько-української війни. 

test До Дня Свободи і Гідності відзначили учасників Революції Гідності

Також срібним знаком "Герб України" відзначили громадських діячів, активістів та учасників Революції Гідності Володимира Березіна (Костянтинівка), Дениса Бігунова (Слов'янськ), Сергія Борозенцева (Краматорськ), Анатолія Водоластського (Дружківка), Мартироса Григоряна (Слов'янськ), Володимира Ржавського (Краматорськ), Максима Ходушка (Краматорськ), Галину Олійник (Бахмут).

Сама вистава розповідає про роки життя Олекси Тихого під час ув'язнення у радянській тюрмі. 

test

На заходах, серед інших, були присутні міський голова Краматорська Олександр Гончаренко та голова Краматорської районної державної адміністрації Андрій Панков. 

Обидві події стались за підтримки Донецького обласного краєзнавчого музею, Дружківського історико-художнього музею, Донецького обласного учбово-методичного центру культури та Управління культури і туризму Донецької ОДА.

Нагадаємо, що Олекса Тихий за свого життя був українським поетом, дисидентом, правозахисником та педагогом. Аж до самої смерті в ув'язненні, у тюремній лікарні міста Пермь (нині - Російська Федерація), виступав за захист української мови від дискримінації радянською владою.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

foto-miting-1
den-gdnost-u-kramatorsku-2021 (7) (1)

Урочисті заходи відбулися біля пам’ятника Шевченку

-obshhij-vid-mitinga (1)

Урочисті заходи пройшли 21 листопада біля пам’ятника Шевченку

коментарі