Важливо :: Гроші :: 02 лютого 2022 14:50 , Олексій Ладика
novi-avtobusy-v-kramatorsku-v-seredyni

У Краматорську пропонують збільшити вартість проїзду в автобусі для тих, хто платить готівкою

На сайті міськради вже з'явився проєкт рішення

10 гривень за проїзд в автобусі, якщо платиш карткою, 12 гривень - якщо платиш готівкою. Таке нововведення пропонують у Краматорську.

1 лютого проєкт рішення виконкому з'явився на сайті Краматорської міськради.

У документі йдеться, що тарифи у 10-12 гривень пропонуються для автобусних маршрутів, які проходять у межах Краматорської територіальної громади. 

Для приміського маршруту, до якого відноситься маршрут зі Старого міста до Дмитрівки, пропонують такі тарифи:

  • 22 грн за разовий проїзд одного пасажира і 2,20 грн за разове перевезення одного місця багажу у разі сплати готівкою;
  • 20 грн за разовий проїзд одного пасажира і 2 грн за разове перевезення одного місця багажу у разі безготівкового розрахунку.

Безготівково платять менше 5% пасажирів

Нещодавно на апаратній нараді стало відомо, що менше 5% пасажирів громадського транспорту у Краматорську платять за проїзд безготівково. 

Зараз у Краматорську за проїзд у транспорті можна розрахуватися лише банківською карткою через термінал, який знаходиться у водія автобусу чи тролейбусу. 

Керівник Краматорського трамвайно-тролейбусного управління Андрій Татьянко розповів на апаратній нараді 1 лютого, що його підприємство отримало три стаціонарні валідатори, які кріпляться на поручні - їх будуть встановлювати і тестувати. 

За словами Татьянко, постачальники обіцяють упродовж місяця доставити валідатори у необхідній кількості і до 1 березня усі старі термінали мають замінити на нові валідатори. Після цієї заміни з'явиться можливість сплачувати за проїзд не лише карткою, а й гаджетами - смартфонами та годинниками.

Міський голова Олександр Гончаренко намагався дізнатися у Татьянко, коли запрацює мобільний додаток для оплати проїзду у громадському транспорті, без валідатора, але зрозумілої відповіді не отримав. Він доручив керівнику КТТУ доповісти про це питання на наступній апаратній нараді.

Що буде далі

Коли нові тарифи на проїзд у транспорті будуть діяти і чи будуть взагалі - наразі невідомо. Спочатку мають оголосити громадські обговорення цього питання, тому що проєкт рішення про проїзд в автобусах подається як регуляторний акт. Після громадських обговорень документ мають затвердити члени виконкому.

25 січня у Краматорську відбувся конкурс з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. У конкурсі дозволили брати участь двом перевізникам - комунальному Краматорському трамвайно-тролейбусному управлінню (КТТУ) та приватному АТП-11410.

У підсумку АТП-11410 залишилося на тих самих маршрутах, яке обслуговувало раніше, а КТТУ, окрім своїх "старих" маршрутів, забрало маршрути, на яких раніше працював приватний перевізник "Юмвоса" (наприкінці минулого року влада достроково розірвала договір із цим підприємством).

У лютому відбудеться засідання виконкому, де будуть розглянуті підсумки конкурсу. Планується, що повноцінно новий договір набуде чинності та запрацює вже з 1 березня цього року.

Нагадаємо також, що схема автобусних маршрутів у Краматорську також зазнає змін - деякі маршрути скасують, деякі змінять, але будуть і нові. Детально про кожен маршрут ми писали на сайті Kramatorsk Post. 

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

novi-avtobusy-v-kramatorsku-v-seredyni

Після початку великої війни у Краматорську працювали лише тролейбуси

avtobus-shabelkovka

Платний проїзд повертаються і до тролейбусів

zaporizhzhyabuscover

Розповідаємо про маршрут, розклад руху та вартість проїзду

коментарі