Важливо :: Гроші :: 02 лютого 2022 14:50 , Олексій Ладика
novi-avtobusy-v-kramatorsku-v-seredyni

У Краматорську пропонують збільшити вартість проїзду в автобусі для тих, хто платить готівкою

На сайті міськради вже з'явився проєкт рішення

10 гривень за проїзд в автобусі, якщо платиш карткою, 12 гривень - якщо платиш готівкою. Таке нововведення пропонують у Краматорську.

1 лютого проєкт рішення виконкому з'явився на сайті Краматорської міськради.

У документі йдеться, що тарифи у 10-12 гривень пропонуються для автобусних маршрутів, які проходять у межах Краматорської територіальної громади. 

Для приміського маршруту, до якого відноситься маршрут зі Старого міста до Дмитрівки, пропонують такі тарифи:

  • 22 грн за разовий проїзд одного пасажира і 2,20 грн за разове перевезення одного місця багажу у разі сплати готівкою;
  • 20 грн за разовий проїзд одного пасажира і 2 грн за разове перевезення одного місця багажу у разі безготівкового розрахунку.

Безготівково платять менше 5% пасажирів

Нещодавно на апаратній нараді стало відомо, що менше 5% пасажирів громадського транспорту у Краматорську платять за проїзд безготівково. 

Зараз у Краматорську за проїзд у транспорті можна розрахуватися лише банківською карткою через термінал, який знаходиться у водія автобусу чи тролейбусу. 

Керівник Краматорського трамвайно-тролейбусного управління Андрій Татьянко розповів на апаратній нараді 1 лютого, що його підприємство отримало три стаціонарні валідатори, які кріпляться на поручні - їх будуть встановлювати і тестувати. 

За словами Татьянко, постачальники обіцяють упродовж місяця доставити валідатори у необхідній кількості і до 1 березня усі старі термінали мають замінити на нові валідатори. Після цієї заміни з'явиться можливість сплачувати за проїзд не лише карткою, а й гаджетами - смартфонами та годинниками.

Міський голова Олександр Гончаренко намагався дізнатися у Татьянко, коли запрацює мобільний додаток для оплати проїзду у громадському транспорті, без валідатора, але зрозумілої відповіді не отримав. Він доручив керівнику КТТУ доповісти про це питання на наступній апаратній нараді.

Що буде далі

Коли нові тарифи на проїзд у транспорті будуть діяти і чи будуть взагалі - наразі невідомо. Спочатку мають оголосити громадські обговорення цього питання, тому що проєкт рішення про проїзд в автобусах подається як регуляторний акт. Після громадських обговорень документ мають затвердити члени виконкому.

25 січня у Краматорську відбувся конкурс з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. У конкурсі дозволили брати участь двом перевізникам - комунальному Краматорському трамвайно-тролейбусному управлінню (КТТУ) та приватному АТП-11410.

У підсумку АТП-11410 залишилося на тих самих маршрутах, яке обслуговувало раніше, а КТТУ, окрім своїх "старих" маршрутів, забрало маршрути, на яких раніше працював приватний перевізник "Юмвоса" (наприкінці минулого року влада достроково розірвала договір із цим підприємством).

У лютому відбудеться засідання виконкому, де будуть розглянуті підсумки конкурсу. Планується, що повноцінно новий договір набуде чинності та запрацює вже з 1 березня цього року.

Нагадаємо також, що схема автобусних маршрутів у Краматорську також зазнає змін - деякі маршрути скасують, деякі змінять, але будуть і нові. Детально про кожен маршрут ми писали на сайті Kramatorsk Post. 

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

zaporizhzhyabuscover

Розповідаємо про маршрут, розклад руху та вартість проїзду

Busstationcover

Розпочинає роботу новий рейс

transport

Особисті думки та спостереження про автобуси та тролейбуси нашого міста

коментарі