Важливо :: Життя громади :: 24 травня 2023 16:10 , Максим Ходушко
petitionmaycover

У Краматорську просять перейменувати вулицю на честь загиблого військового медика Сергія Літвіненка

Чому це перейменування найімовірніше не станеться

Тема перейменування вулиць у Краматорську не втрачає актуальності. Мешканці міста продовжують реагувати на нові імена на мапі міста. Ба більше, пропонують змінити вже оновлені назви. 

Петиція пропонує назвати вулицю на честь загиблого на війні краматорця

Вчора на сайті Єдиної системи місцевих петицій Болгарська Катерина Вікторівна розмістила петицію під назвою: «Перейменування вулиці Наді Курченко (Марії Заньковецької) на вулицю імені Сергія Літвіненко на честь загиблого героя», про загибель якого Краматорськ Пост писав минулої осені. 

Про деяких українських діячів культури і науку, на честь яких змінили назви вулиць міста, ми ще розповімо, зокрема й Марію Заньковецьку. Авторка ж петиції Катерина Болгарська так мотивує пропоноване нею перейменування:

«Об’єктивною необхідністю сьогодення, є вшанування пам’яті героїв-українців, які боронять Батьківщину, виконують бойові завдання, пов’язані з захистом територіальної цілісності держави, а особливо тих, які віддали своє життя за її незалежність.

Одним із таких героїв був Сергій Віталійович Літвіненко, бойовий медик 3 стрілецького взводу 1 стрілецької роти в/ч А7272. Сергію Літвіненко було 54 роки. Сергій все своє життя прожив у місті Краматорськ. У мирному житті він багато років працював у виїздній бригаді швидкої допомоги, старанно та сумлінно рятував життя людей у мирний час, потім працював фельдшером з інформування бригад про виклик оперативно-диспетчерського відділу. Всі рідні, друзі та знайомі знали його як добру, спокійну, уважну та розважливу людину. На захист України став із перших днів повномасштабного вторгнення – 25 лютого.

Сергій Літвіненко, вірний військовій присязі, під час захисту суверенітету та територіальної ціліснiсті України від збройної агресії окупанта – російської федерації, виявивши стійкість та мужність, в бою під час ворожого мінометного обстрілу в районі н.п. Площанка Красноріченської територіальної громади Сватівського району Луганської області 13 листопада 2022 року загинув. Він був патріотом своєї Батьківщини, захищав її незалежність і віддав своє життя заради Миру та народу України.

Враховуючи вищевикладене, пропоную вшанувати пам'ять загиблого Героя, перейменувати вулицю, на якій він прожив своє життя, Наді Курченко (Марії Заньковецької) в місті Краматорськ на вулицю імені Сергія Літвіненко».

Чому це перейменування навряд чи станеться

Голова міської військової адміністрації Олександр Гончаренко відразу пояснив, чому вулиці у місті не перейменовують на честь загиблих краматорців, хоча ще минулої осені петиція щодо вулиці імені Володимира Линського набрала потрібну кількість голосів

Ось, що він написав у себе на сторінці Фейсбук 19 квітня: 

«Щодо назв вулиць на честь наших краматорських героїв, які віддали життя за захист нашої України. 

На жаль, імен занадто багато... занадто… та з'являються нові...на жаль. 

Є й по декілька полеглих героїв з однієї вулиці. Хтось - безвісти зниклий, чиєсь ім’я не можна розголошувати. 

Вони всі Герої, без жодних заперечень. Всі 812 вулиць продовжують існувати завдяки їх життям. 

Пропоную вшанувати їх імена (кожного!) після перемоги. Це буде, або сквер «Героїв Краматорська», або «алея пам'яті». 

Щоб там було ім’я кожного й кожної. 

Назавжди. 

Будемо міркувати потім разом. 

Після перемоги. Нікого не забудемо!».

Інші статті на цю тему

Streetskramcover

Розповідаємо, як ці вулиці називалися раніше і як тепер

Kramatorskstreetspart3cover

Продовжуємо розповідь про те, на честь кого перейменували вулиці у місті

Kramdecoloncover

Очищення міста від імперського впливу триває