Важливо :: Гроші :: 23 червня 2023 14:45 , Краматорск Пост
rebuidlingcover

У Краматорську ремонт обстріляної школи віддають фірмі, власники якої помічені у держзраді та тендерних зловживаннях

Це може бути вже другий підряд, який ця фірма отримає у Краматорську за короткий час

Управління капітального будівництва та перспективного розвитку Краматорської міської ради оголосило назву потенційного підрядника, який займатиметься ремонтом покрівлі та вікон школи що постраждала внаслідок обстрілу російських загарбників.

Зараз рішення та укладання контракту очікує ТОВ «Укрбуд-Проєкт-Реконструкція» – єдина компанія, яка заявила про своє бажання виконувати ці роботи та запропонувала ціну у 34,594 мільйона гривень

Наразі підприємство займається усуненням недоліків, що були виявлені у тендерній документації. Якщо це буде зроблено, то саме ця компанія стане переможцем тендеру та отримає підряд на ремонт покрівлі та заміну вікон у краматорській школі. Про це пише Дій-Краматорськ

ТОВ «Укрбуд-Проєкт-Реконструкція» зареєстровано у Києві. Його власником та керівником є Давид Кізіменко. Його батько Олег Кізіменко за часів Януковича очолював Управління капітального будівництва Донецької ОДА.  

А у 2012 році він став заступником міського голови Севастополя Володимира Яцуби. Після анексії півострова Кізіменко-старший залишився на своїй посаді й працював заступником голови окупаційної адміністрації міста Сергії Меняйло. Свою роботу на окупантів він припинив лише у 2015 році. 

У 2018 році Олега Кізіменка було затримано у Херсоні за звинуваченням у державній зраді, а в грудні 2018 року засуджено на п'ять років умовно. Попри це підприємства, які належать родині Кізіменко, отримували багатомільйонні державні замовлення. Наприклад ТОВ «Хозхімсерівс» (власником якого є дружина зрадника Алла Кізіменко, а директором – ще один син Марк Кізіименко) з 2016 року отримала державних замовлень 5,5 мільярдів гривень.

При цьому, як з'ясував Антимонопольний комітет, для отримання цих замовлень компанія часом вдавалась до змови та участі у тендерах фіктивних конкурентів. 

Як з'ясувало видання «Наші Гроші» 4 травня 2020 року відділення АМКУ Донецької області встановило порушення цих фірм на тендері «Полтавагазвидобування» – компанії змовились між собою та не конкурували, внаслідок чого державний контракт на загальну суму 70 млн грн отримала фірма «Хозхімсервіс».

Серед доказів змови АМКУ зазначив, що компанії мали засновників та працівників які є родичами, здійснювали діяльність за одною адресою і з одних  IP адрес, надавали один одному безвідсоткову фінансову допомогу тощо.

На порушників наклали штрафи на 680 тис грн, та заборонили брати участь  в публічних закупівлях до 2023 року.

Проте протягом цього строку компанії продовжували вигравати тендери, в тому числі й оголошені в рамках програми «Велике будівництво». Наприклад, Донецька ОДА уклала з «Хозхімсервіс» дві угоди щодо будівництва мостів: 26 серпня – на реконструкцію мосту через річку Кривий Торець смт Щербинівка м. Торецьк на 12,9 млн грн,  25 травня – на капремонт об’єкта «Міст» на км 1+654 автодороги С050116 Софіївка – Новополтавка на 10,35 млн грн. 

Всього після прийняття рішення АМКУ про змову ТОВ «Хозхімсервіс» перемогло в процедурах на загальну суму більше 460 млн грн; ТОВ «Леман-Бетон» – на 14,24 млн. грн. Всього «Леман-Бетон» разом з «Хозхімсервіс» розіграли 70 тендерів на загальну суму 402,83 млн грн.

Слід зазначити, що ТОВ «Укрбуд-Проєкт-Реконструкція» пов'язує з цими скандальними фірмами не лише родинні зв'язки власників та керівників. Для виконання робіт у краматорській школі «Укрбуд-Проєкт-Реконструкція» орендує у ТОВ «Хозхімсервіс» всі необхідні транспортні засоби, а для їх зберігання буде використовувати майданчик у Харківській області, які орендує у компанії «Леман-Бетон». 

А як доказ наявності досвіду виконання подібних робіт «Укрбуд-Проєкт-Реконструкція» наводить договір субпідряду, який воно укладало з ТОВ «Хозхімсервіс» під час реконструкції Школи олімпійського резерву у Бахмуті. 

Нагадаємо, що нещодавно ТОВ «Укрбуд-Проєкт-Реконструкція» стало переможцем тендеру на реконструкцію частини шляхопроводу до селища Ясногірка. Ці роботи будуть коштувати майже 20 мільйонів гривень.

 

Інші статті на цю тему

tendersheltercover

Ціна на цементно-вапняну суміш у цьому ремонт "усього" в два рази вища від ринкової

samoskid-daewoo

Протягом поточного року на придбання різноманітної техніки вже витрачено 45 млн грн

oleksandr-goncharenko-kramatorsk