Важливо :: Гроші :: 10 січня 2022 15:08 , Олексій Ладика
prezentaciya-novogo-skolnogo-menu-2

У Краматорську розіграли тендер на харчування дітей у школах на 30 млн грн: хто переміг і що буде у меню

І скільки будуть платити батьки

Незмінний годувальник краматорських школярів - Краматорський комбінат дитячого харчування (ККДХ) - виграв тендер на послуги з організації гарячого харчування учнів шкіл міста на 2022-й рік. 

У краматорського підприємства був один конкурент - комунальний комбінат шкільного харчування з міста Прилуки Чернігівської області. ККДХ запропонував виконати послугу на майже 100 тис. грн дешевше, тому Управління освіти оголосило його переможцем і має намір укласти з ним договір. Сума контракту - 30 млн 283,5 тис. грн. Це гроші з міського бюджету.test

На що витратять ці гроші

Проєкт договору передбачає, що на 30,2 млн грн Краматорський комбінат дитячого харчування повинен буде організовувати гаряче харчування для учнів 1-4 класів (445 600 діто-днів), учнів пільгової категорії 1-4 класів (103 280 діто-днів), учнів пільгової категорії 5-11 класів (129 360 діто-днів), учнів шкільних таборів (4800 діто-днів) та учнів пришкільних розвивальних літніх таборів (3000 діто-днів).

Строк постачання послуги - протягом 2022 року (до 31 грудня 2022 року).

Харчування учнів повинно повністю відповідати фізіологічній потребі дитячого організму у поживних речовинах та енергії відповідно до віково-статевих особливостей, а також вимогам санітарного законодавства та нормам харчування, встановленим постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2021 №305. 

Послуги з організації гарячого харчування будуть здійснюватися в приміщеннях їдалень та харчоблоків шкіл. Ціна послуг має включати в себе витрати на закупку продуктів, транспорт, приготування, а також витрати на прибирання та миття посуду тощо. Ціна послуг повинна включати в себе всі податки та збори, обов’язкові платежі.

Комбінат повинен буде також забезпечувати їдальню достатньою кількістю столового та кухонного посуду, кухонного інвентаря, спеціального та санітарного одягу, засобами миття та дезинфікування, здійснювати технічне обслуговування та поточний ремонт обладнання харчоблоку, здійснювати централізоване прання санітарного одягу, вживати заходи щодо забезпечення дотримання правил пожежної безпеки.

Яким буде меню

15 грудня в їдальні Краматорської української гімназії ККДХ презентував орієнтовне шкільне меню, яке рекомендує Держпродсптживслужба. Серед запропонованих страв там були різотто, чахохбілі, чілі кон карне, булгур та кус-кус, салат зі свіжої капусти з горошком та соняшниковим насінням і багато іншого.

Виконавча директорка та співзасновниця ККДХ Алла Кущ казала, що це була лише ознайомча презентація. У разі перемоги у тендері вона обіцяла провести презентацію саме того меню, яке комбінат запропонує дітям наступного року.

За її словами, норми харчування на наступний рік суттєво змінилися і запропоноване меню все це враховує.

По-перше, меню розробляється на 4 тижні, і за цей період воно не має містити повторів. Мʼясо буде в меню двічі на тиждень, в інші дні фундаментом меню будуть почергово молочка, яйця, риба. Свіжі фрукти та молочні продукти додаватимуться до раціону щодня.

У тендерній документації є приблизне меню, розраховане на чотири тижні для осіннього, зимового та весняного періодів. Ось вони:

 

Скільки будуть платити батьки

17 листопада виконком Краматорської міської ради затвердив нові ціни на харчування для дітей у школах та дитячих садочках.

Отже, з 1 січня 2022 року вартість харчування на день у дитячих садочках становитиме 37 грн для дітей 1-4 років і 57 грн для дітей 4-6 років. Батьки платитимуть половину з цієї суми, другу половину компенсують з міського бюджету за рахунок платників податків.

У школах для учнів 1-4 класів харчування буде коштувати 43 грн на день. Батьки платитимуть 50% від цієї суми, другу половину компенсують з міського бюджету.

Вартість харчування для учнів 5-11 класів пільгової категорії, обдарованих та перспективних спортсменів становитиме 47 грн. Для батьків обдарованих і перспективних спортсменів батьківська плата також становитиме 50%.

Харчування у літніх міських таборах для обдарованих дітей буде коштувати 100 грн на день.

Останні кілька років батьки дітей у садочках так само платили половину вартості харчування, а ось батьки учнів 1-4 класів школи - 30%, а інші 70% компенсувалися з бюджету (ціна порції становила 26 грн). Таким чином, якщо до цього батьки школярів за харчування платили 8 грн на день, то з нового року платитимуть 21,5 грн.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

stolovaya-eda

Батьки школярів тепер будуть сплачувати половину цієї суми, а не 30% як зараз

prezentaciya-novogo-skolnogo-menu-cover

Сьогодні у їдальні Краматорської української гімназіі презентували орієнтовне меню, яке, можливо, запропонують школярам з наступного року

harchuvannya-kramatorsk

Частина батьків та дітей задоволені, частина - ні

коментарі