Важливо :: Гроші :: 17 жовтня 2023 13:40 , Олена Круглова
uktyttia (9)

У Краматорську розірвали договори на ремонти чотирьох укриттів в житлових будинках загальною вартістю майже 3 млн грн

Договори розірвали через зміни в законодавстві, адже ті були укладені без процедури відкритих торгів

У перших числах жовтня Управління з питань цивільного захисту (Управління) Краматорської міської ради уклало договори на ремонт та облаштування чотирьох бомбосховищ. Але згодом розірвало ці угоди з підрядником.

Укриття, які планували відремонтувати, розташовані у житлових будинках по вулиці Дружби, Шеймана та Об'їзній.

Згідно з оголошеннями у системі ProZorro, на виконання цих робіт з міського бюджету мали витратити 2 942 595,81 грн. Ремонтні роботи в двох укриттях по вулиці Дружби мали коштувати 1 140 743,38 грн і 611 979,60 грн. А сховища по Шеймана та  Об'їзній мали відремонтувати за 629 319,65 грн і 560 553,18 грн, відповідно.

Всі чотири укриття мало ремонтувати ТОВ ”СХІДБУДРЕММОНТАЖ” (скорочена назва - ТОВ "СБРМ"). Ремонтні роботи планували закінчити до кінця поточного року.

Але 9 жовтня Управління розірвало з ТОВ "СБРМ" ці чотири договори. Причина розірвання договорів, як зазначено в ProZorro, пов’язана зі змінами в законодавстві про публічні закупівлі.

Контактна особа з питань закупівель Оксана Григоренко пояснила Kramatorsk Post, що законодавчі зміни торкнулися регулювання процедури укладення прямих договорів на виконання саме поточних ремонтів. Якщо раніше, за словами пані Оксани, обмеженням була сума 200 тис. грн, тобто до цієї суми прямі договори можна було укладати. То тепер тендери на поточні ремонти з будь-якою вартістю мають проходити тільки через процедуру відкритих торгів.

В Управлінні ці зміни помітили не одразу. Тому вирішили розірвати договори за додатковими угодами.

“Я розумію незадоволення громадян щодо того, що за 1,5 року війни ми тільки-но зараз почали займатися ремонтами укриттів. Але, по-перше, це не повноцінні бомбосховища чи захисні споруди. Це підвали звичайних житлових будинків. За логікою, мешканці (співвласники) цих будинків самі мали їх ремонтувати. Але місто вирішило допомогти відремонтувати ці приміщення, тому що під час війни людям треба десь ховатися, а деякі такі підвали, дійсно, в жахливому стані”, - розповіла Оксана Григоренко.

І пояснила причини укладання договорів з місцевим підрядником напряму тим, що зрештою це істотно скорочує терміни виконання робіт через наближене місце розташування самого підрядника, а також внаслідок відсутності тривалої процедури відкритих торгів.

“Як будемо діяти далі, поки що не вирішили. Скоріш за все, це будуть відкриті торги. Просто ця процедура доволі тривала, тільки на їх проведення ми витратимо близько місяця”, - додала пані Оксана. 

Нагадаємо, що ТОВ "СБРМ" зареєстроване у Краматорську 16 червня поточного року. Його засновниками є краматорці Володимир Приб та Роман Портаненко.

Також нагадаємо, що Дій-Краматорськ писали про Романа Портаненка, як про підприємця-підрядника, який має тісні зв’язки з міською адміністрацією. До цього він вже отримував підряди на ремонт бомбосховищ на загальну суму 1,319 млн грн.

А його партнер - підприємець Володимир Приб - за останні роки отримав понад 35 млн грн, за результатами виграних ним тендерів. При чому майже 14 млн грн він отримав за ремонт зруйнованої обстрілами школи та понад 11 млн грн за постачання різним міським структурам генераторів.

Інші статті на цю тему

hospital-1 (1) (1)
zakupivlya-dorozhnoi-soli-kramatorsk (1)

Держаудитслужба вимагає розірвання договору закупівлі, але не через вартість солі

kapremont-ya-mudrogo-1

З ким уклали договір і що відомо про підрядника

коментарі