Важливо :: Життя громади :: 06 серпня 2021 11:15 , Олексій Ладика
stepan-chubenko

У Краматорську школі №12 дали ім'я Степана Чубенка: п'ятеро депутатів не голосували

Рідна школа закатованого бойовиками підлітка носитиме його ім'я

Краматорська школа №12 тепер носитиме ім'я Степана Чубенка - таке рішення ухвалили депутати міськради на позачерговій сесії 5 серпня.

"За" проголосували 28 із 33 присутніх на сесії депутатів - це усі представники фракцій "ОПЗЖ", "Команди Максима Єфімова "Наш Краматорськ", "Слуги народу" та "Європейської Солідарності".

Не голосували усі депутати від "Партії Шарія" та двоє депутатів від "Партії миру та розвитку".

Нагадаємо, 23 липня 2014 року 16-річний Степан Чубенко повертався з Києва до Краматорська. На залізничному вокзалі у Донецьку хлопця схопили бойовики банди "Керч", за однією з версій за синьо-жовту стрічку на рюкзаку і шарф футбольного клубу "Карпати".

Підлітка вивезли в селище міського типу Горбачево-Михайлівка, де його по-звірячому катували і били кілька днів із зав'язаними руками та ногами. 28 липня 2014 року терористи розстріляли Степана Чубенка.

У листопаді 2017 року Дзержинський міський суд заочно засудив до довічного ув'язнення вбивць Степана - В. Погодіна, Ю. Москальова і М. Сухомлинова. Окрім того, кожен з них має виплатити по мільйону гривень родині загиблого.

Того ж року тодішній президент України Петро Порошенко нагородив Чубенка орденом "За мужність" ІІІ ступеню посмертно. Футбольний клуб "Авангард", у молодіжній команді якого грав Степан, назавжди закріпив за ним №1На стадіоні встановили меморіальну дошку на честь хлопця. Також меморіальна дошка встановлена у 12-й школі, в якій він навчався.

Інші статті на цю тему

stepan

Про це заявляє «міліція» терористичного угрупування

obstril-shkola (4)

Підрядник погодився виконати усі роботи майже за 16 млн грн

prezentaciya-zbirki-stepana-chubenka (1)

Презентацію проводять містами України. Наступним містом буде Київ

коментарі