
У Краматорську спостерігачі подали до поліції 7 заяв через політичні білборди
З 18 вересня по 1 жовтня спостерігачі Громадянської мережі "ОПОРА" подали до поліції сім заяв з приводу розміщення у Краматорську бордів з політичною рекламою без зазначених вихідних даних.
Так, 18 вересня спостерігач "ОПОРИ" зафіксував на території автовокзалу білборд чинного міського голови та зареєстрованого кандидата на посаду міського голови Андрія Панкова. На борді не було даних щодо замовника друку, тиражу.
Того ж дня спостерігачі виявили п'ять агітаційних бордів від кандидата на посаду міського голови Олександра Гончаренка. На них також не було інформації, хто саме є замовником друку, тиражу.
Спостерігачі також зафіксували порушення розміщення білбордів від партій: "Слуга Народу" (два борди на вулиці О. Тихого), ВО "Батьківщина" (на перехресті вул. Сіверська та вул. Шкільна), "За Майбутнє" та "Європейська Солідарність" (на автовокзалі), "Опозиційна платформа За життя" (два борди на в'їзді на автовокзал), "Команда Максима Єфімова "Наш Краматорськ" (на вул. О. Тихого).
В усіх цих випадках борди були без інформації про замовника, підприємство, що здійснило друк, відповідального за випуск та тиражу.
ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Беплатный попкорн, билборды и встречи с учителями: как в Краматорске нарушают стандарты выборов
Координаторка спостереження Громадянської мережі "ОПОРА" у Донецькій області Наталія Боровська зазначила, що зовнішня друкована агітація політичних сил повинна містити вихідні дані: відомості про підприємство, яке здійснило друк, тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника таких матеріалів (ч. 13 ст. 57 Виборчого кодексу України).
"У разі наявності таких даних – ми розуміємо, що агітаційна продукція виготовлена з виборчого фонду. В іншому випадку – прослідкувати фінансування витрат на агітацію неможливо”, - сказала вона.
Боровська додала, що згідно з ч. 1 ст. 53 Виборчого кодексу України, кандидат, партія (організація партії) можуть на власний розсуд виготовляти матеріали передвиборної агітації за рахунок і в межах коштів свого виборчого фонду. Вони також можуть виготовляти друковані матеріали передвиборної агітації з використанням обладнання, що їм належить. Відомості, що містяться у таких матеріалах, повинні відповідати вимогам законодавства.