Важливо :: Гроші :: 02 лютого 2021 14:04 , Олексій Ладика
teplovoy-schetchik-otoplenie

У Краматорську суми для абонентів з квартирними тепловими лічильниками будуть нараховувати по-новому

Люди платитимуть за опалення, навіть якщо ним не користувались

З 1 лютого абоненти "Краматорськтеплоенерго", у квартирах яких встановлені індивідуальні лічильники тепла, будуть сплачувати за опалення, навіть якщо вони цілий місяць ним не користувались.

В. о. генерального директора "Краматорськтеплоенерго" Олександр Стоцький на сьогоднішній апаратній нараді повідомив, що усе це через так звану "мінімальну частку питомого споживання теплової енергії". 

Ця норма прописана у ст. 10 Закону України про комерційний облік теплової енергії та водопостачання, а 2018 року Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ затвердило спеціальну методику розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг.

"Якщо приміщення спожило менше теплової енергії, ніж мінімальна частка, то такому приміщенню донараховується обсяг спожитої теплової енергії. Це робиться для того, щоб не допустити опалення приміщення за рахунок суміжних приміщень або місць загального користування", - сказав Стоцький.

Мінімальна частка споживання теплової енергії становить 50% від середнього питомого споживання теплові енергії по будинку. Вона розраховується як сумарний обсяг теплової енергії, витраченої на опалення всіх опалювальних приміщень будівлі.

Міський голова Олександр Гончаренко, щоб "на пальцях" зрозуміти, як це працюватиме, спитав у Стоцького: скільки платитиме за опалення людина, яка поїхала на місяць у відпустку і перекрила у себе у квартирі опалення. 

"Беруться показники лічильника на вході у будівлю, розподіляються на загальну площу, на квартири з лічильниками і без, виводиться частка - якась кількість Гігакалорій на квадратний метр. І все це порівнюється з показниками особистого лічильника", – відповів керівник "Краматорськтеплоенерго".

"Якщо у вас показує нуль, то вам від середнього квадратного метра застосують коефіцієнт 0,5 і на всі квадратні метри вам нарахують. Таким чином, якщо в усіх квартирах буде, наприклад 1,5 Гігакалорії нарахування, то у вас буде 0,75", - додав він.

Олександр Стоцький вважає, що таку норму потрібно було ухвалити давно.

"Всі розуміють, що приміщення, яке знаходиться у будинку, обігрівається стінами [зверху, знизу та з обох боків] і таким чином використовується тепло сусідів несправедливо. Таким чином, ми вважаємо, що це нормальна норма і давно необхідно було прийняти таке рішення і ввести його в дію", - сказав він.

Як буде в інших постачальників тепла

Заступник міського голови Андрій Безсонний повідомив, що інші теплопостачальники Краматорська посилаються на меншу кількість квартир із індивідуальними лічильниками і не поспішають впроваджувати цю норму. 

На апаратній нараді 2 лютого стало відомо, що у "Краматорської тепломережі" 26 абонентів із квартирними лічильниками тепла, у "КМРТМ" - "два-три десятки". 

Керівник "Краматорської тепломережі" Григорій Безкоровайний сказав, що нову норму будуть впроваджувати, "тому що це пряма вимога закону". За його словами, абонентів із квартирними лічильниками персонально повідомили про зміни у нарахуванні за опалення.

Інші статті на цю тему

kramatorsk-stare-misto

Розповідаємо, що зараз відбувається у місті і чому люди повертаються у Краматорськ попри обстріли і туманні перспективи щодо опалення

heatcat

Орієнтовно опалювальний сезон в області розпочнеться 1 листопада

blekaut

Це більше для тих, хто, як і я, мешкає у багатоповерхівці

коментарі