Важливо :: Гроші :: 25 січня 2022 11:30 , Олексій Ладика
opalennya-otoplenie-batarei

У Краматорську теплопостачальники зменшили температуру теплоносія: у чому причина

Температура носія зменшена на від 1,5 до 9 градусів

Теплопостачальники Краматорська зменшили температуру теплоносія у мережах. За їхніми словами, це вимушений захід, тому що населення не сплачує за опалення у повному обсязі, а у підприємств вичерпались ліміти на газ і нічим за нього платити.

Про це стало відомо на апаратній нараді 25 січня.

"КМРТМ", яка постачає опалення близько 40 тисячам мешканцям Краматорська, зменшила температуру теплоносія у мережах на 8 градусів. 

"Не просто так зараз "КМРТМ" зменшила температуру на 8 градусів. Немає грошей з боку "КМРТМ" на адресу постачальника газу - НАК "Нафтогаз Трейдинг" - немає лімітів на газ", - сказав міський голова Олександр Гончаренко.

Керівник "КМРТМ" Сергій Сухаренко сказав, що якщо підприємство вчасно не сплатить газ, то блакитне паливо буде коштувати для теплопостачальника вже не 7,9 грн за кубометр як зараз, а 38 грн.

Керівник найбільшого теплопостачальника міста - "Краматорськтеплоенерго" - Олександр Стоцький сказав, що його підприємство зменшило температуру теплоносія на 9 градусів.

"Повинно бути 69 градусів при такій температурі [на вулиці, як зараз], ми несемо близько 60 градусів. Ми у такій самій ситуації, як і інші теплопостачальні організації. Так само у нас накопичується заборгованість за газ та вугілля", - сказав він.

За словами Стоцького, у грудні за спожите тепло мешканцям Краматорська було загалом нараховано 43,4 млн грн, на сьогоднішній день сплачено 27,6 млн грн - це 64%. Підприємству не вистачає ще 10-15% сплати опалення від населення, щоб мати можливість сплачувати за газ.

Комунальний теплопостачальник - "Краматорська тепломережа" - зменшила температуру теплоносія на 1,5 градуса, але це в межах норми, зазначив директор підприємства Григорій Безкоровайний. За його словами, з початку опалювального сезону населення розрахувалось з підприємством на рівні 75%. Безкоровайний додав, що 31 січня "Краматорська тепломережа" має сплатити за газ найбільший платіж - 10 млн грн. Тож підприємство зараз збирає ці гроші - якщо не вийде, то блакитне паливо для нього також подорожчає до 38 грн за куб.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

kramatorsk-stare-misto

Розповідаємо, що зараз відбувається у місті і чому люди повертаються у Краматорськ попри обстріли і туманні перспективи щодо опалення

heatcat

Орієнтовно опалювальний сезон в області розпочнеться 1 листопада

blekaut

Це більше для тих, хто, як і я, мешкає у багатоповерхівці

коментарі