Важливо :: Життя громади :: 31 серпня 2022 13:24 , Олексій Ладика
licey-4-uspeh-4-shkola

У Краматорську учнів чотирьох шкіл переводять до інших закладів освіти: є офіційне розпорядження

Але депутати міськради кажуть, що такого документа немає

Секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич, який виконує обов'язки міського голови, підписав розпорядження про так звану оптимізацію шкільної мережі міста на період дії воєнного часу.

Документ, підписаний 25 серпня, не опублікований на сайті Краматорської міськради, але є у розпорядженні Kramatorsk Post.

testtest

У розпорядженні йдеться про переведення учнів:

  • ЗОШ №9 до ліцею №4 "Успіх"
  • ЗОШ №15 до ЗОШ №12 ім. Степана Чубенка
  • ЗОШ №19 до Краматорської української гімназії
  • ЗОШ №23 до ЗОШ №11 

На період дії воєнного стану у школах №9, 15, 19, 23 призупиняється освітній процес. Управління освіти (УО) має прозвітувати виконкому про завершення переведення учнів до 1 вересня. 

Оптимізації шкіл

Одна петиція вже набрала необхідну кількість голосів, друга - поки що половину

Протягом 30 днів після завершення чи скасування воєнного стану УО повинно буде підготувати пропозиції щодо відновлення діяльності вищезгаданих шкіл. Управлінню освіти також доручили вжити заходи для зменшення видатків на "оптимізовані" школи.

Згідно з розпорядження Сташкевича, "оптимізація" робиться у зв'язку з тим, що у цих школах на період дії воєнного часу неможливо створити умови для організації освітнього процесу. 

Зазначається, що міська влада не може забезпечити утримання та розвиток деяких шкіл Краматорська, їхньої матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для якісного здобуття освіти, а також не може створити умови для безпечного здобуття освіти в цих школах. 

15 і 23 школи були зруйновані внаслідок російських обстрілів, чому до переліку "оптимізованих" шкіл потрапили №9 і 19 - незрозуміло. Kramatorsk Post направив Сташкевичу інформаційний запит з проханням пояснити це рішення.

Батьків 9-ї школи обдурили

Наміри міської влади перевести учнів одних шкіл до інших стали відомі на початку серпня. За нашою інформацією, 1 серпня відбулася нарада, в якій взяли участь представники Управління освіти, директори краматорських шкіл і секретар міськради Ігор Сташкевич. На цій нараді директорам повідомили про майбутню "оптимізацію". 

Після цього інформація про освітні плани керівництва міста швидко поширилися у батьківських Вайбер-чатах та соцмережах. Тоді ж батьки 9-ї школи написали електронну петицію з вимогою скасувати рішення про оптимізацію їхнього закладу - вона швидко набрала необхідну кількість голосів.

23 серпня керуюча справами виконкому Ірина Славинська дала відповідь на петицію - вона повідомила, що питання про оптимізацію школи винесуть на розгляд сесії міської ради, яка відбудеться у серпні. 

31 серпня відбулася сесія міської ради в режимі онлайн: усі присутні депутати одностайно вирішили відхилити петицію "у зв'язку з тим, що на даний час немає жодного розпорядчого документа, який передбачає порядок оптимізації закладів загальної середньої освіти міста".

test

Схоже на те, що батьків 9-ї школи просто обдурили, оскільки такий документ - розпорядження секретаря міськради Сташкевича - був ухвалений тиждень тому. 

Ми звернулися до пана Сташкевича з проханням прокоментувати цю невідповідність, але наразі відповіді не отримали.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

schoolsratingcover

Чотири краматорських школи потрапили до десятки найкращих у області

kompyuterna-tehnika-dlya-uchniv-kramatorska

Управління освіти роз'яснило кілька питань щодо надання комп'ютерної техніки у поточному навчальному році

shkola-8-kramatorsk

Заклад потрапив до переліку МОН, у яких місцеві учні, за бажанням, можуть вивчати лише предмети українознавчого компоненту

коментарі