Важливо :: Життя громади :: 24 серпня 2020 12:13 , Олексій Ладика
vidkrittya-skulptur-u-labirinte-14

У Краматорську урочисто відкрили скульптурну композицію "Народжені в Україні" (фото, відео)

На відкриття завітали Сергій Жадан та Анжеліка Рудницька

24 серпня у сквері "Лабіринт" у центрі Краматорська відбулося урочисте відкриття скульптурної композиції "Народжені в Україні", автором якої є заслужений митець України В'ячеслав Гутиря.

Спочатку перерізали символічну стрічку, яку потім роздавали усім охочим, а Гутиря ставив на ній свій автограф. Із вітальним словом виступили автор композиції та очільник Клубу підприємців Краматорська Володимир Сергієнко – саме ця організація подарувала місту скульптури.

На цьому офіційна частина заходу завершилася. Десятки людей, які прийшли на відкриття, фотографувалися біля скульптур, дивилися картини на алеї художників, що розташована поруч, а також на вироби хенд-мейду – працює невеликий ярмарок.

Композиція складається з чотирьох скульптур, кожна з яких присвячена чотирьом художникам зі світовим ім'ям і народилися в Україні. Кожна зі скульптур зроблена в стилі, що нагадує стиль, в якому працювали художники Казимир Малевич, Олександр Архипенко, Давид Бурлюк і Михайло Бойчук.

В'ячеслав Гутиря розповів, що почав зі скульптури Бурлюка. Під час роботи він зазначив, що цей митець народився в Україні. Гутиря почав дивитися, хто ще із художників народився у нашій країні, і у підсумку з'явилися скульптури Малевича, Архипенка і Бойчука.

Цікаво, що на відкриття "Народжених в Україні" приїхали письменник Сергій Жадан, актор Володимир Талашко і співачка Анжеліка Рудницька. Вони були у "Лабіринті" за півгодини до офіційних урочистостей. Вони навіть виконали спільну пісню.

На цьому святкування Дня Незалежності не завершується. Із програмою заходів у Краматорську можна ознайомитися за посиланням.

Інші статті на цю тему

shest-skulptur-v-donmete

Место для установки скульптур может предложить любой житель города

pamyatnik-borcyam-za-nezalezhnist-ьфшт

Поки що це обговорюється на рівні ідеї

foto-vyacheslava-gutiri

Це репетиція перед великою виставкою у Києві

коментарі