Важливо :: Життя громади :: 19 вересня 2020 21:59 , Краматорск Пост
zinocii-forum-za-maibutnje

У Краматорську відбувся масштабний жіночий форум "За Майбутнє"ⓟ

Лідери одноіменної партії закликали жінок долучатися до політики

19 вересня у Краматорську відбувся Третій регіональний жіночий форум Жіночого руху "За Майбутнє". У заході взяли участь близько 150 активісток руху з Донеччини, Луганщини, Харківщини та Сумщини.

У форумі взяли участь близько 150 жінок

Відкривала форум кандидатка в мери Маріуполя Юлія Башкірова. Вона окреслила основні проблеми мешканок Донеччини: дефіцит місць в дитячих садках, через що багато жінок не можуть працювати і реалізовуватись, відсутність інфраструктури для грудного вигодовування та можливостей самореалізації для молодих мам, насильство у сім'ї, відсутність інклюзивного простору для людей з особливими можливостями. Але Юлія Башкірова впевнена: жінки переможуть і закликала змінювати ситуацію разом.

Юлія Башкірова відкрила жіночий форум

Далі слово взяла очільниця Жіночого руху "За Майбутнє" Ірина Суслова. Вона звернула увагу на несправедливість в оплаті праці жінкам – за її словами, у Донецькій та Луганській областях роботодавці платять жінкам на 40% менше від чоловіків. Разом із тим, жінкам часто немає куди подітися, і вони змушені погоджуватися на ці умови.

Ірина Суслова запропонувала План дій Жіночого руху "За Майбутнє", який має змінити становище жінок у суспільстві. Цей план складається з п'яти блоків: доступ жінки до політики, справедлива економіка, соціальна інфраструктура та блага для кожного українця, інклюзивність інфраструктури, захист найбільш вразливих верств населення.

Ірина Суслова - лідерка Жіночого руху "За Майбутнє"

Суслова розповіла про законодавчі ініціативи депутатської групи "За Майбутнє" у Верховній Раді, підготовлені разом з активістками Жіночого руху. Так, вже зареєстровано законопроєкт, який заборонить забудовникам здавати в експлуатацію житлові об'єкти без створеної чи оновленої соціальної інфраструктури. Окрім того, підготовлені зміни до Трудового кодексу, які дозволять хатню роботу жінки зараховувати як трудовий стаж, зміни до Кримінального кодексу, покликані захистити жертв насилля, закон про обов’язкове страхування освітян та поновлення норми щодо підвищення зарплати освітянам.

Далі регіональні координаторки Жіночого руху "За Майбутнє" розповідали про проблеми, з якими стикаються жінки, та шляхи їх вирішення. Зокрема, координаторка руху у Донецькій області, кандидатка в депутати до Покровської міськради Вікторія Черногор розповіла про проблеми, з якими зіткнувся малий те середній бізнес через пандемію, і закликала жінок долучатися до політики.

Координаторка руху у Донецькій області Вікторія Черногор

Про залучення жінок до політики говорив і лідер партії "За Майбутнє" Ігор Палиця. Він нагадав, що зміни до Виборчого кодексу передбачають гендерні квоти на виборах – і члени депутатської групи "За Майбутнє" безумовно підтримали їх введення.

"Скільки чоловіки не працювали за всі 29 років незалежності Україні, вони не вирішили ті проблеми, які супроводжують нас увесь цей час. Тому ви не просто квота, у вас не вийде просто зайти у політику і там "відсидітися" – я вас одразу попереджаю. Вам доведеться працювати і працювати краще за нас і замість нас, тому що ми вже показали, що ми не можемо вирішити ці проблеми", – сказав Палиця.

Голова партії "За Майбутнє" Ігор Палиця

"Жінки, йдіть у політику! Бо там чоловіки вже напрацювались до того, що скоро вже країни не буде!", - звернувся народний депутат з групи "За Майбутнє", голова парламентського комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Дмитро Лубінець.

Він сказав, що 2014 року впевнився у мужності жінок, коли під час президентських виборів один з голів дільничної виборчої комісії через загрозу війни відмовився організовувати виборчий процес, а замість себе запропонував жінку, "яка усе організує".

"Чому у такий важкий час саме жінки не побоялися взяти на себе відповідальність?", – запитав Лубінець.

Народний депутат України Дмитро Лубінець

Депутат сказав, що після того випадку він робить усе, щоб жінок у політиці ставало все більше. Він переконаний, що ставлення жінки до свої справи інше, ніж у чоловіка, адже вона ставиться до всього через призму майбутнього своїх дітей і заради цього готова боротись.

"Жінка – це й є та майбутня потужна сила, яка змінюватиме нашу країну на краще! І нині самим фактом – чи допустить влада жінку до себе, чи ні – проявиться ставлення українського політикуму до країни і до її майбутнього", - сказав Дмитро Лубінець.

Депутат закликав делегаток йти в управління владою на місцевих рівнях й змінювати, відбудовувати свої населені пункти: "Разом змінимо наше майбутнє!".

ⓟ - політична реклама

Інші статті на цю тему

коментарі