Цікаво :: Куди піти :: 02 липня 2021 12:01 , Краматорск Пост
sokira-pati-kramatorsk

У Краматорську відбудеться альтернативне святкування Дня визволення: що, де і коли

ініціатива
На святі буде інтелектуальна гра і запальний концерт

4 липня в Краматорську відбудеться альтернативне святкування Дня визволення міста від російських окупаційних військ.

Свято буде проходити в Парку Пушкіна на сухому фонтані. Організатором заходу є місцевий осередок партії "Демократична сокира" за підтримки громадських організацій та місцевого бізнесу.

О 17.00 почнеться інтелектуальна гра "QUIZ time". Зареєструватись на гру можна за посиланням.

О 19.00 розпочнеться концерт. В програмі заявлені гурти "Папа Карло" (Харків), "FRAM" та Віра Бреннер.

Чому це святкування є альтернативним і з якою метою проводиться, розповів голова краматорського осередку "Демократичної сокири" Юрій Трембач:

"Вже незабаром сьома річниця визволення нашого міста. Чудовий час подумати - для чого це все було. Що цей день - 5 липня 2014 року - значить для Краматорська, за що місто має бути вдячним живим та полеглим захисникам.

Відповідь, що лежить на поверхні - за український прапор, що майорить на містом, за те, що Краматорськ - це Україна. І це чиста правда, але я пропоную подивитися глибше.

Прапор чи вишиванка - це символи. Символами чого вони є для Краматорська? Я думаю, що це символи цінностей. Ми отримали відкритість замість ізоляції, свободу думки та дій замість "симфонії влади та народу", різноманітність замість монополії на істину, можливість розвиватися, а не жити з головою, розвернутою на 180 градусів - у минуле.  

Ми маємо це пам'ятати та розуміти, що вигнати з міста російських "казачків" мало. Треба вигнати "росію" з мізків - віру у "доброго" царя чи депутата, ксенофобію, монополію на істину, життя традиціями та "славетним минулим". У будь-яких кольорах чи під будь-якими прапорами. Якщо матимемо ту саму "росію", але під нашими прапорами  -  буде сумно.

Тому ми хочемо започаткувати нову традицію - святкувати День визволення міста фестивалем, присвяченим новим цінностям - відкритості, різноманіттю, інтелекту, розвитку. У неділю у парку Пушкіна - спеціальна виїзна інтелектуальна гра "Квіз-тайм", цікаві локації та різноманітна музика. Запальний український рок від "Папи Карло" та феєрична кельтська волинка від Віри Бреннер та групи Фрам.

Це перша спроба, за рік ми маємо зробити цей день та це місто відкритішим, різноманітнішим, розумнішим та більш жвавим. Дрони та роботи, 3D друк та Дні науки , єврейська та татарська, кантрі та реггі - це домашнє завдання на наступний рік. Для нас та для міста".

"Ініціатива" - матеріали, що публікуються в цій рубриці, не виробляються редакцією, а надаються прес-службами, авторами або організаторами заходів та інших ініціатив. Думки та ідеї, озвучені в таких матеріалах, не завжди можуть збігатися з точкою зору редакції.

Інші статті на цю тему

uchastniki-akczii-khelluin

«Демократична сокира» нагадала владі країни та міста про їх стратегічні обіцянки

demsokira

Своє рішення він пояснив причинами особистого характеру

demonstranty-na-ploshhadi
коментарі