Важливо :: Гроші :: 16 листопада 2021 15:15 , Микола Жалнін
obshchezhitie-dlya-pereselencev-abaya-4

У Краматорську відкрили гуртожиток для переселенців: скільки коштувала реконструкція

Більшу частину коштів виділив Європейський інвестиційний банк

15 листопада у Краматорську відкрили гуртожиток для внутрішньо переміщених осіб - він розташований на вулиці Абая, 4, у селищі Біленьке.

Ключі від квартир отримали 17 родин із числа переселенців. Там будуть мешкати 55 людей, повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко. Окрім нього, на відкритті гуртожитку були віце-прем’єрка - міністерка з реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук, народний депутат України Максим Єфімов, міський голова Краматорська Олександр Гончаренко, представники Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Будівлю під гуртожиток переоблаштували на базі колишньої 34-ї школи. Тепер там знаходяться 15 однокімнатних і 2 двокімнатні квартири. 

testtest

Загальна сума реконструкції склала 31,5 млн грн, з яких 20,5 млн грн виділив ЄІБ в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, 4,4 млн грн - державний бюджет, 5 млн грн - обласний і 1,6 млн грн - місцевий.

Реконструкцію гуртожитку виконувала компанія "Крамміськбуд", яку відносять до сфери впливу нардепа Максима Єфімова.

Тендер на реконструкцію відбувся ще влітку 2018 року. Спочатку термін закінчення будівельних робіт передбачався на грудневе Різдво 2019 року, але згодом був перенесений на 1 жовтня 2021 року. 

Школа №9 Краматорськ

Міська влада знову подаватиме невідремонтовані об'єкти на фінансування від ЄІБ

“Я, напевне, довше за всіх знаю цей об’єкт, тому що ще в далекому 2014 році, у листопаді, у приблизно той же самий час, тут проводив зустрічі, і тоді це було місцем для безпритульних собак та наркоманів. І більшість мешканців цього району просили змінити долю будівлі”, - сказав народний депутат України Максим Єфімов під час відкриття гуртожитку.

Нардеп додав, що Краматорськ, бюджет розвитку якого становить 200 млн грн, самотужки не зміг би запустити у роботу 39 об’єктів майже на мільярд гривень, які сьогодні допомагає ремонтувати ЄІБ. Це дитячі садки, школи, лікарні тощо. 

Єфімов нагадав, що у Краматорську зареєстровано 49 тисяч переселенців і забезпечення їх житлом - це справа наступних років. Він сподівається, що ЄІБ підтримає цю справу, а також “ініціативи місцевої влади щодо молоді і будівництва великих мікрорайонів житла”.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

plosch2

Всі 4 роки після реконструкції площа вважалася об'єктом будівництва і, формально, там не можна було знаходитися

proekti-dlya-eib-kramatorsk

Там понад 40 проєктів на загальну суму 4 млрд грн

centralnaya-biblioteka-kramatorsk-remont (1)

Недовідремонтовані бібліотеку, школи і садки місто буде змушене завершити за власний кошт

коментарі