Корисно :: Пояснюємо :: 28 липня 2023 13:25 , Краматорск Пост
UkrainestateDaycover

У Краматорську відзначили День Української Державності: що це за свято

Пам'ятаймо, що українській державності – понад 1000 років

Сьогодні в Україні вдруге відзначають День Української Державності. Це свято встановлено Указом Президента України Володимира Зеленського 24 серпня 2021 року, що був підписаний під час урочистостей до тридцятої річниці незалежності України. 

День Української Державності відзначили у прифронтовому Краматорську

test

У Краматорську 28 липня відбулись урочисті заходи з нагоди відзначення Дня Української Державності, під час яких керівництво міста, району та області вшанували видатного поета та дисидента Василя Стуса.

"Стус — знакова постать в новій історії України, один із тих, хто в часи радянської окупації боровся за вільну українську державу.

День Української Державності — гарна нагода згадати всіх, хто віддав життя за нашу свободу.

Справа Стуса перемогла комуністичну росію, переможе і неонацистську", - наголосив очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

Більше про День Української Державності

Отже, це державне свято, що відзначається щороку в Україні 28 липня, у День хрещення Київської Русі — України. Ось як пише про нього Український інститут національної пам’яті: 

Історія української державності – це не 30 років незалежності. І навіть не 100 років, як могло б здатися, якщо починати відлік від Української Народної Республіки, яка постала в 1917 році.

Українській державності – понад 1000 років. У середньовічній Русі вкорінені не тільки культурні, а й державні традиції українців.

За століття після Русі на українських землях змінювалися державні формування, які тією чи іншою мірою творили наші предки: Галицько-Волинське князівство, Велике Князівство Литовське, Гетьманщина, державні формування початку 20 століття – УНР, ЗУНР та Українська Держава гетьмана Скоропадського. 

Що сучасна Україна успадкувала від кожного з цих державних утворень – дивіться в інфографіці від Українського інституту національної пам’яті:

testtesttesttesttest

За матеріалами Краматорської міської ради та Українського інституту національної пам’яті.

 

Інші статті на цю тему

polyakova-1

Містян привітали зі святом керівники міста, а потім тисячі краматорців відривались під спів відомих зірок естради

den-sobornosti-obshhee

Урочисті заходи відбулися у різних куточках міста

hram-velikomuchenika-yuriya-peremozhcya-upc-kp

Сьогодні набула чинності календарна реформа ПЦУ. Але парафії можуть самостійно узгоджувати, чи переходити їм на новий стиль саме зараз. Розповідаємо, що вирішили у Краматорську