
У Краматорську волонтери роздають гуманітарну допомогу: хто і як може її отримати
У краматорському "Тато Хаб" кипить робота - вранці десятки людей отримали пакети з продуктами. Волонтер Олександр Іванов каже, що гуманітарну допомогу дають за попереднім записом і кожному призначають окремий час, коли прийти за пакунком. Але більшість приходить на 10 ранку.
"Мабуть, люди прив'язуються до графіку руху тролейбуса", - припускає Іванов.
У пакеті - картопля, цибуля, кілька банок тушонки, консерви, зелений горошок. Склад гумдопомоги постійно змінюється, там можуть бути крупи, макарони, олія тощо. Все залежить від того, яку продукцію постачають донори - гуманітарна асоціація "Все буде добре Україна", яка роздає харчі, співпрацює із всесвітнім благодійним фондом "World Central Kitchen".
"Все буде добре Україна" - це об'єднання десятків громадських організацій та благодійних фондів з усієї України. У Краматорську до складу асоціації входять "Клуб рибалок України", "Точка доступу", Благодійний фонд Едуарда Мкртчана, Агенція розвитку та інновацій "Наш Краматорськ", "Смарта", IT Cluster Donbas.
Коли ми приходимо до "Тато Хабу" (тут розташовується "Клуб рибалок України"), ранковий ажіотаж вже минув. У великій залі лежать розфасовані пакети з гуманітарною допомогою, ящики з продуктами, мішки з картоплею і цибулею, які будуть розфасовувати на завтра.

Серед волонтерів - самі чоловіки. Це був їхній перший день роботи у "Тато Хабі". Олександр Іванов каже, що все йшло не так швидко, як було раніше, коли фасуванням гуманітарки займалися жінки-волонтерки. Але через обстріли і загрозу російського наступу останні евакуювалися. Пізніше роботу з пакування допомоги вдосконалили.
"Зараз ми видаємо щонайменше 200 пакунків за день задяки тому, що організували пакувальний центр. Отримуємо вже готові пакунки з продуктами. Це дозволило значно підвищити нашу ефективність", - каже Олександр Іванов.
Гуманітарну допомогу отримують переселенці, люди з інвалідністю, малозабезпечені, люди, що опинилися у скрутних умовах.
"Треба розуміти: два місяці війни. Більшість людей сидить без зарплати. Навіть ті, у кого була робота, зараз у дуже скрутному становищі", - каже Іванов.
Загалом гуманітарну допомогу роздають у трьох центрах видачі - два у Соцмісті і один у мікрорайоні "Лазурний". Їхні адреси ми не пишемо з метою безпеки, адже були непоодинокі випадки, коли росіяни цілеспрямовано обстрілювали точки з видачі гуманітарної допомоги і склади з продуктами.
Якщо ви потребуєте гуманітарної допомоги, за цим посиланням можна подати заявку на її отримання.
Також можна зареєструватися за телефонами:
099-552-68-18 (центр Краматорська та інші райони)
099-133-78-31 ("Лазурний)
Телефонувати з 10:00 до 15:00, щодня, окрім суботи та неділі.
* * *
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.
Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.