Важливо :: Життя громади :: 08 березня 2021 17:57 , Анатолій Змійов
hoda-proti-domashnogo-nasilstva-8-bereznya (7)

У Краматорську вперше відбулася Хода проти домашнього насильства: як це було

Учасники акції вимагали від влади ратифікувати Стамбульську конвенцію
відомі мешканки Краматорска зіграли роль жертв домашнього насильства

відомі мешканки Краматорска зіграли роль жертв домашнього насильства

Біля ста активістів з різних міст України взяли участь у Ході в проти домашнього насильства, яка відбулася 8 березня у центрі Краматорська. Така акція відбулася в нашому місті вперше.

Учасники ходи пройшлися від кінотеатру «Родина» до площі Миру, де відбувся перформанс проти домашнього насильства.

Щороку близько 1,1 мільйона жінок в Україні потерпають від фізичного й сексуального насильства та психологічного тиску в сім’ї. Для них та їхніх дітей дім перетворився на місце сліз і болю. 

«Це треба негайно припинити і виправити» - заявили організатори заходу.

test

testtesttesttesttesttesttest

Україна підписала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству (Стамбульську конвенцію) ще 2011 року, але досі її не ратифікувала. Цей документ має на меті захистити жінок, чоловіків і дітей від домашнього насильства та його наслідків.

«Змусити владу ратифікувати конвенцію можна лише спільними зусиллями. 

Саме тому в рамках компанії Amnesty InternationaL ми проводимо сьогодні акцію проти домашнього насильства»  - заявили організатори ходи.

На площі Миру організували імпровізовану інсталяцію у вигляді відкритої кімнати, жінки та діти в руках тримали плакати з гаслами проти насильства та наруги.

Перед мікрофоном виступили представники громадських організацій з Києва, Покровська, Харкова, Слов’янська, Одеси, Краматорська, Луганської області, представники обласної адміністрації, поліції,  які закликали всіх небайдужих приєднатися до акції, не бути байдужими до проявів насильства, не мовчати, та підписати листа до влади з вимогою ратифікувати Стамбульську конвенцію.

На сьогодні в кожній області є представники з гендерних питань. За два роки на Донеччині розбудували мережі спеціальних заходів для потерпілих від домашнього насильства. Наразі у регіоні є три притулки та два денних центра для жінок, які потрапили у біду.

Цього року у Донецькій області створять ще три притулки і п’ять денних центрів. 

Інші статті на цю тему

IMG_20210824_172921_944

Люди з прапорами пройшлися від "Літака" до площі Миру

olga-mihaylichenko

Попытки суицида, токсичные отношения, смерть матери и депрессия - весь этот долгий путь в поисках нормальной жизни пришлось пройти Ольге Михайличенко

domashne-nasilstvo

У першій історії кривдника засудили до в'язниці, у другій - жертві довелося вбити агресора

коментарі