Важливо :: Життя громади :: 26 липня 2023 13:19 , Олексій Ладика
ukryttia (1)

У Краматорську встановили мобільні укриття: як вони працюватимуть і скільки коштували

Всі великі укриття вже ввели в експлуатацію

У Краматорську встановили 21 мобільне укриття - три великих, які вміщують до ста людей, і 18 малих, розрахованих на 15-20 людей. Великі укриття розташовані біля вокзалів (два біля залізничного і один - біля автовокзалу), малі - біля зупинок громадського транспорту.

"З метою визначення локацій розташування мобільних укриттів ми спілкувались із перевізниками, вони й розповіли, де у Краматорську сьогодні фіксують скупчення людей найчастіше. Звісно, залізничний і автовокзали потребують великих укриттів, а на зупинках громадського транспорту встановлюємо менші. Сподіваємось, вони не знадобляться, але готові маємо бути до всього", - розповідав начальник міської військової адміністрації Олександр Гончаренко.

Як і коли укриття працюватимуть, ми спитали у начальника Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігоря Єськова. 

"Укриття, які введені в експлуатацію, відчинені. Три великих на вокзалах вже працюють, всі три відчинені. З 18 менших, які на зупинках, чотири вже облаштовані та введені в експлуатацію. Сьогодні бригади працюють в центрі. 1-2 в день виходить запускати в експлуатацію, враховуючи, що були дощі останні дні. Це шви, ізоляція, еклектичні роботи, монтаж лавок та інформаційні вказівники зовні. Після проведення цих робіт двері одразу відчинені будуть. Тут головне, щоб люди розуміли ризики тривоги та використовували укриття за призначенням", - сказав він виданню Kramatorsk Post.

Укриття, введені в експлуатацію, мають спеціальне маркування, як на фото.

test

test Велике мобільне укриття. Фото - Краматорська міська рада

У міській адміністрації просять мешканців Краматорська повідомляти до Контакт-центру, якщо вони бачать, що хто використовує укриття не за призначенням. Про такі випадки повідомляйте на номер (099) 099-1505.

Скільки це коштувало

На встановлення 21 мобільного укриття з міського бюджету витратили майже 23,7 мільйона гривень, повідомляє Центр громадського контролю "ДІЙ-Краматорськ".

Великі укриття коштували 2,4 мільйони гривень кожне, малі - 921 тисяч гривень. Постачальником модульних укриттів стала дніпровська компанія "Акам". Ця фірма є великим будівельником та постачальником будівельних матеріалів, свого часу вона брала участь у будівництві "ДонбасАрени" та бізнес-центру "Пушкінський" у ще неокупованому Донецьку.

Серед іншого, компанія була постачальником мобільних укриттів і для Дніпра. 20 мобільних бомбосховищ обійшлися місту у майже 15 мільйонів гривень, і при цьому, згідно з технічним завданням, прийняти вони мали майже в 2 рази більше мешканців, ніж краматорські укриття. 

"Таким чином, Краматорськ сплатив за одне місце в сховище приблизно 36 000 гривень, в той час як бюджету Дніпра захист одного мешканця міста коштувала трішки більше 13 000 гривень", - повідомляє "ДІЙ-Краматорськ".

Ігор Єськов зазначає, що порівнювати закупівлі модульних укриттів у Дніпрі і Краматорську - некоректно.

"Закупівля у Дніпрі була на іншу модульність конструкцій, та була тільки на елементи, тобто вартість не включала багато факторів:

− підготовку основи під монтаж;

− завантажувальні роботи на складі виробника;

− роботу крана під вивантаження;

− монтажні роботи;

− зварювальні роботи;

− транспортування до місця встановлення;

− двері та їх встановлення;

− встановлення лав;

− комплект освітлення та встановлення комплекту освітлення;

− герметизація та підгонка стиків. 

Також кожна ділянка під монтаж має свої особливості для монтажних робіт і терміни підготування", - сказав чиновник.

Він додав, що у Дніпрі тендер був на 20 конструкцій, 12 з яких складалися з шести модулей, та вісім з яких складалися з восьми модулей відповідно. У Краматорську закупівля була на 21 конструкцію, три з яких складаються з 14 модулей та 18 конструкцій, які складаються з п'яти модулей.

Інші статті на цю тему

ukrittya-v-budinkah-kramatorska

А виконуватимуть їх лише три місцеві підрядники

shelterscholcover

Розповідаємо, скільки шкіл у сусідньому місті вже мають оновлені укриття

ukryttia

Цього разу закупка фінансуватиметься коштом благодійної допомоги

коментарі