Важливо :: Життя громади :: 30 квітня 2021 12:23 , Олексій Ладика
stepan-chubenko

У Краматорську встановлять пам'ятник Степану Чубенку

Депутати виділили на це 250 тис. грн

У Краматорську встановлять пам'ятник Степану Чубенку - підлітку, якого у 2014 році вбили бойовики так званої "ДНР". Минулої сесії депутати міськради виділили на це 250 тис. грн.

"Хочу подякувати кожному депутату, який підтримав виділення коштів на пам‘ятник Степану Чубенку. Маю сподівання, що вже восени ми зможемо розповісти і показати його не лише краматорцям, а й всій Україні. Адже Степана знають всі, кому небайдужа Україна", - сказала Ангеліна Шостак, депутатка від фракції "Європейська Солідарність", яка ініціювала встановлення пам'ятника.

Монумент Степану Чубенку спорудять у "Саду Бернацького" біля поля із синтетичним покриттям.

Шостак також сподівається, що питання з наданням 12-й школі імені Чубенка не затягнеться і вже на літній сесії депутати зможуть розглянути і схвалити цей проект рішення.

Нагадаємо, 23 липня 2014 року 16-річний Степан Чубенко повертався з Києва до Краматорська. На залізничному вокзалі у Донецьку хлопця схопили бойовики банди "Керч", за однією з версій за синьо-жовту стрічку на рюкзаку і шарф футбольного клубу "Карпати".

Підлітка вивезли в селище міського типу Горбачево-Михайлівка, де його по-звірячому катували і били кілька днів із зав'язаними руками та ногами. 28 липня 2014 року терористи розстріляли Степана Чубенка.

У листопаді 2017 року Дзержинський міський суд заочно засудив до довічного ув'язнення вбивць Степана - В. Погодіна, Ю. Москальова і М. Сухомлинова. Окрім того, кожен з них має виплатити по мільйону гривень родині загиблого.

Того ж року тодішній президент України Петро Порошенко нагородив Чубенка орденом "За мужність" ІІІ ступеню посмертно. Футбольний клуб "Авангард", у молодіжній команді якого грав Степан, назавжди закріпив за ним №1. На стадіоні встановили меморіальну дошку на честь хлопця. Також меморіальна дошка встановлена у 12-й школі, в якій він навчався.

Інші статті на цю тему

stepan

Про це заявляє «міліція» терористичного угрупування

obstril-shkola (4)

Підрядник погодився виконати усі роботи майже за 16 млн грн

prezentaciya-zbirki-stepana-chubenka (1)

Презентацію проводять містами України. Наступним містом буде Київ

коментарі