Важливо :: Життя громади :: 23 червня 2023 10:01 , Олексій Ладика
uktyttia (3)

У Краматорську взялися за облаштування укриттів: що відомо

Наразі йдеться про розробку документації під майбутні ремонти

У Краматорську місцева влада взялася за облаштування укриттів - на сайті електронних закупівель ProZorro відбулося майже 20 відповідних тендерів.

Укриття Краматорська

З тих укриттів, які ми перевірили, лише в одному можна без перешкод сховатися від обстрілу

Йдеться про виготовлення проєктно-кошторисної документації (ПКД) капітальних ремонтів підвальних приміщень для облаштування там укриттів. Якщо простими словами, то підрядник має визначити, що саме потрібно зробити для капітального ремонту підвалів, щоб там зробити укриття, і порахувати, скільки це буде коштувати. Вже за цими ПКД потім будуть робити власне ремонти.

Вартість кожного тендеру становить від 93 до 182 тисяч гривень. Загальна сума усіх тендерів - майже 2,5 мільйони гривень.

У документах не називаються обʼєкти і точні адреси, де будуть укриття, але йдеться фактично про всі мікрорайони і селища Краматорська. 

Сім тендерів виграло ТОВ "Укртехбудпроект", ще одинадцять - ТОВ "Інженерно-технічний центр "Спецбудпроект". Обидві фірми - з Краматорська. Вони мають підготувати ПКД до 31 липня 2023 року.

У Краматорській міській адміністрації підтвердили, що готуються до облаштування укриттів, але поки що без додаткових подробиць. На питання, чому раніше цим не займалися, в адміністрації відповісти не змогли.

"Є певні безпекові заходи, ми їх виконуємо", - сказав Kramatorsk Post начальник Управління інформаційної політики та взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов.

Нагадаємо, що перед початком великої війни Краматорська міська рада опублікувала мапу з укриттями і бомбосховищами міста. Нещодавно ми перевірили шість укриттів з цього переліку і лише в одному з них можна перечекати обстріл і не боятися погіршити своє здоров'я від санітарних умов в цих укриттях. Більше про це читайте і дивіться на сайті Kramatorsk Post.

Інші статті на цю тему

ukrittya-v-budinkah-kramatorska

А виконуватимуть їх лише три місцеві підрядники

shelterscholcover

Розповідаємо, скільки шкіл у сусідньому місті вже мають оновлені укриття

ukryttia

Цього разу закупка фінансуватиметься коштом благодійної допомоги

коментарі