Важливо :: Життя громади :: 01 жовтня 2021 13:25 , Олексій Ладика
pamyatnik-borcyam-za-nezalezhnist-ьфшт

У Краматорську хочуть встановити пам'ятник борцям за незалежність. Вже є перший варіант

Поки що це обговорюється на рівні ідеї

У Краматорську на площі Незалежності хочуть встановити пам'ятник борцям на незалежність України. З такою пропозицією виступили депутати міськради від "Європейської Солідарності".

Керівник фракції "ЄС" у міськраді Валерій Власенко вважає, що пам'ятник був би логічним завершенням проєкту площі Незалежності. 

"Це не буде пам'ятник одній особі, це буде пам'ятник тим, хто боровся за незалежність - від козацтва до військових АТО. Це буде збиральний образ тих, хто зараз бореться і хто вже загинув, наших прадідів", - каже він.

Як може виглядати майбутній пам'ятник, якщо його таки встановлять, поки що невідомо. Свою ідею запропонував заслужений митець України В'ячеслав Гутиря. Ось як виглядає макет його пам'ятника:

test Модель можливого пам'ятника - як би він виглядав на рівні людського зросту

testtest

Ця споруда нагадує пектораль або шаблю. В ній переплітаються символи, які, як вважає митець, є основою незалежності України - вишиванка, пісні тощо. Окрім того, там зображені доленосні для України дати (серед них, зокрема, дата взяття Москви гетьманом Петром Сагайдачним). 

Скульптура має бути 4-5 метрів завдовжки і заввишки трохи менше, ніж людський зріст. За задумом художника, вона має бути виготовлена з бронзи.

test Депутати від "ЄС" та художник В'ячеслав Гутиря обговорюють ідею пам'ятника борцям за незалежність

Депутат Валерій Власенко зазначив, що зараз пам'ятник борцям за незалежність обговорюється на рівні ідеї. Можливо, буде оголошено конкурс на кращий варіант споруди із залученням громадськості. Депутати зі свого боку починають збирати необхідні документи для встановлення пам'ятника і передачі його громаді.

Нагадаємо, у серпні депутати Краматорської міськрали дали назву Площа Незалежності "площі, територія якої обмежена проспектом Миру та бульваром Машинобудівників".

Цю площу містяни називали "Комсомольською", але це була неофіційна її назва.

Минулого року активісти партії "Демократична Сокира" виступили з ініціативою перейменувати площу на честь австрійського вченого Ервіна Шредінгера. Але формально саме ця колізія стала причиною відмови: нібито офіційно немає жодної Комсомольської площі (хоча в кількох документах ця назва фігурує), отже нема чого перейменовувати у площу Шредінгера. 

Згодом також була ініціатива назвати цю площу Молодіжною.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

pushkin (1)

Які ще пам'ятники демонтували за останні вісім років, а які з'явилися нові

pushka

Окрім того, перейменують 30% "російських" та "радянських" вулиць

1

Міська влада обіцяє, що навесні там буде гарно

коментарі