Важливо :: Політика :: 06 липня 2022 11:51 , Олексій Ладика
oleksandr-goncharenko-preskonference

У Краматорську запровадили військову адміністрацію: що це змінить і як вплине на містян

Загалом президент утворив 14 нових військових адміністрацій на Донеччині

4 липня президент України Володимир Зеленський своїм указом створив Краматорську міську військову адміністрацію. Її начальником голова держави призначив очільника міста Олександра Гончаренка.

Загалом того дня президент утворив 14 військових адміністрацій на Донеччині: Бахмутська; Великоновосілківська; Званівська; Комарська; Краматорська; Курахівська; Лиманська; Миколаївська; Святогірська; Сіверська; Соледарська; Часовоярська; Черкаська; Шахівська.

Олександр Гончаренко

Краматорський міський голова Олександр Гончаренко розповів Post про поточні болючі проблеми та що буде з містом в залежності від того, як розвиватиметься ситуація на фронті

Голова Донецької обласної військової адміністрації (ОВА) Павло Кириленко зазначив, що таке рішення допоможе спростити виконання військових задач та забезпечить оптимальну підтримку життєдіяльності громад області.

Начальник Краматорської міської військової адміністрації (МВА) Олександр Гончаренко розповів Kramatorsk Post, що це рішення жодним чином не вплине на місто та містян.

"Як до мене, то зростає особлива моя відповідальність у підпорядкуванні керівнику ОВА та виконанні його наказів, та відповідно може виникати навіть кримінальна відповідальність у разі невиконання його наказів. Також мають відбутися певні структурні та організаційні зміни у Краматорській міській раді, пов‘язані зі створенням військової адміністрації", - сказав Гончаренко.

Закон “Про правовий режим воєнного стану” передбачає, що на територіях, де введено воєнний стан (у нашому випадку це вся Україна) можуть утворюватися тимчасові державні органи — військові адміністрації. Рішення про їх утворення приймає президент України за поданням обласних державних адміністрацій або Генерального штабу. Безпосереднє керівництво військовими адміністраціями здійснюють їхні начальники.

Поки діє військова адміністрація, місцева рада не працює, всі рішення ухвалює одноосібно керівник адміністрації.

6 липня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко провів першу нараду із очільниками новостворених місцевих військових адміністрацій Донеччини.

"Призначення на ці посади у цей час — це передусім відповідальність перед українським народом та українською державою. Чинне законодавство дозволяє військовим адміністраціям діяти швидко та ефективно", - зазначив Павло Кириленко.

Він також повідомив, що голови ВА мусять максимально швидко організувати евакуацію цивільних, налагодити чітку співпрацю з правоохоронцями та рятувальниками. А понад усе — ефективно взаємодіяти із військовими на місцях. Довіра, надана очільникам ВА, — це очікування результатів, а головний результат — зупинити ворога і захистити Донеччину.

В умовах війни необхідно підтримувати життєдіяльність громад. Доставляти гуманітарну допомогу, бути в контакті з людьми, розуміти і забезпечувати потреби цивільних та військових, не допускати колабораціонізму.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

oleksandr-goncharenko

“Цікавий” спосіб публічного пояснення доцільності витрат на озеленення

deputati-vid-es 2

Так депутати відреагували на нещодавній “трояндовий” скандал за участю Олександра Гончаренка

anton-vrazhennya-main

Він вперше з початку великої війни був за межами Донеччини тривалий час

коментарі