
У Краматорську зробили "перепис" дитячих майданчиків. Тепер влада думає, що з ними робити
У Краматорську налічується 255 дитячих майданчиків - таку кількість нарахували працівники Управління житлово-комунального господарства (УЖКГ), комунального підприємства ДРУАС та керівної компанії "Ладіс". Вони близько пів року їздили містом і складали перелік таких майданчиків.
Сюди входять як старі, "радянські", майданчики, так і більш сучасні, встановлені за останні десять з гаком років різними депутатами напередодні виборів. Більшість із цих майданчиків нікому не належать, не перебувають на чийомусь балансі - відповідно, за ними ніхто не слідкує.
Мешканці Краматорська час від часу скаржаться у соцмережах на поганий стан деяких дитячих майданчиків, іноді вони пишуть про це електронні петиції і вимагають відремонтувати споруди. Ми знайшли в системі електронних петицій щонайменше чотири звернення, автори яких просили привести до ладу дитячі майданчики - або за певною адресою, або взагалі у місті.
Скільки дитячих майданчиків у Краматорську перебувають в аварійному стані - має визначити та сама комісія, яка зробила "перепис" цих споруд. На завершення інвентаризації та прийняття майданчиків у комунальну власність потрібні гроші - приблизно 90 тис. грн.
"Ми проїхали і обстежили практично усі дитячі майданчики разом із зупинками. Інформація у нас є з цього приводу. Але завершити процес прийняття майданчиків у комунальну власність та передачі їх на баланс відповідним підприємствам я зараз не в змозі. Протягом останніх трьох сесій ми виходили з пропозицією виділення коштів на проведення інвентаризації майданчиків, але нам було відмовлено", - сказав начальник УЖКГ Андрій Літвіненко членам депутатської комісії з ЖКГ. Засідання членів цієї комісії відбулося минулого тижня.
Під час обговорення цієї проблеми у начальника УЖКГ та присутніх депутатів виникли сумніви щодо доцільності передачі дитячих майданчиків на баланс комунальних підприємств.
Директор КП ДРУАС Микола Непомнящій розповів, що ремонт одного дитячого майданчика коштує від 5 до 10 тис. грн на рік. Загалом виходить 1,2-2,5 млн грн. Але не це його непокоїть найбільше.
"Відремонтувати - це ще півбіди. Я переживаю більше про те, що, наприклад, дитину випустять саму гуляти на майданчик, де напередодні ввечері чи вночі гуляли пияки і залишили по собі розбиті пляшки та поламані гойдалки. Дитина травмується - буде відповідати балансоутримувач. Ось цього я більше за все боюся", - сказав він.
Андрій Літвіненко вважає, що більш доцільно було б, якби мешканці багатоповерхівок самі утримували дитячі майданчики у своїх дворах.
"Якщо є дитячий майданчик у дворі, він потрібен мешканцям двору - ні більше, ні менше. Звалювати його на ДРУАС - немає сенсу. Наприклад, у Туреччині у дворі є і басейн, і паркування. Хто за це платить? Той, хто там живе, не бюджет чи муніципалітет", - вважає начальник УЖКГ.
Заступник міського голови з питань ЖКГ Андрій Безсонний запропонував ідею - у кожному мікрорайоні збудувати великий комплекс з дитячими гойдалками та гірками, які б відповідали сучасним вимогам, і слідкувати за ними.
Начальник депутатської комісії з питань ЖКГ Валерій Власенко запропонував виявити аварійні дитячі майданчики, демонтувати їх, а потім розробити стратегію, де залишити, а де прибрати. Ті, що залишаться, прийняти у комунальну власність.
У підсумку домовились, що начальник УЖКГ підготує і надасть депутатам інформацію, скільки потенційно може бути аварійних дитячих майданчиків і скільки може залишитися. Отримавши інформацію, депутати будуть далі думати, що робити із цими спорудами.
***
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.
Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.