Важливо :: Життя громади :: 15 вересня 2021 17:53 , Олексій Ладика
parovoz-pamyatnik

У Краматорську з'явиться пам'ятник паровозу: коли і де

Навколо пам'ятника зроблять благоустрій території і освітлення, а ще паровоз буде гудіти

У середині жовтня на Привокзальній площі у Краматорську з'явиться пам'ятник маневрового танк-паровоза 9П-337. Таке рішення сьогодні ухвалили члени виконкому.

Міський голова Олександр Гончаренко повідомив, що пам'ятник стоятиме замість білборда Новокраматорського машинобудівного заводу (НКМЗ) навпроти залізничного вокзалу у Старому місті. Мер зазначив, що білборд стоїть законно і ще два роки діятиме дозвіл на його розташування, але міська влада домовилася з підприємством, що білборд приберуть.

Навколо пам'ятника зроблять благоустрій території, освітлення. У паровоза також буде гудок - пізніше міська влада визначиться, в який час він буде гудіти.

Колишня керівниця податкової Людмила Санжура поцікавилася, чому у Краматорську немає жодного пам'ятника машинобудівникам, адже машинобудування - це головна виробнича галузь для міста. На це Гончаренко віджартувався, що довжина пам'ятника прокатному стану становитиме 200 метрів.

"Ми зараз встановимо паровоз. Якщо будуть ідеї та бажання ще щось передати місту та десь встановити, ми готові підтримати", - сказав міський голова.

Громадська організація "Фонд відновлення залізничної спадщини України" зазначає, зл маневровий танк-паровоз 9П-337 є історичною пам’яткою колишнього Краматорського металургійного заводу (нині – Краматорський феросплавний завод), який хибно вважався знищеним у 2009 році багатьма знавцями залізничної історії. На початку липня краєзнавці виявили паровоз на території КФЗ і виступили з ініціативою встановити його на Привокзальній площі. Міська влада домовилась з власником про передачу паровоза на баланс міста для подальшого відновлення та розміщення на площі у Старому місті.

Краматорськ бере свій початок від залізничного полустанку Курсько-Харківсько-Азовської магістралі (згодом – станція Краматорська Донецької кам’яновугільної залізниці). Окрім того, на початку 20-го століття Краматорське металургійне товариство почало промислове виробництво власних паровозів поширеної на той час серії О. Сам же паровоз 9П-337 протягом багатьох десятиліть сумлінно працював у залізничному цеху місцевого металургійного заводу.

Інші статті на цю тему

pamyatnik-pushkinu

Це питання хочуть вирішити вже після війни

pushkin (1)

Які ще пам'ятники демонтували за останні вісім років, а які з'явилися нові

pushka

Окрім того, перейменують 30% "російських" та "радянських" вулиць

коментарі