Важливо :: Життя громади :: 16 квітня 2021 10:32 , Краматорск Пост
pamyatnik-stusu-kramatorsk

У Краматорську з'явиться скульптура на честь Василя Стуса: де вона буде стояти

Автор пам'ятника - В'ячеслав Гутиря

У Краматорську найближчим часом з'явиться скульптурна композиція на честь українського поета-дисидента Василя Стуса. Наразі обговорюється місце, де вона буде розташовуватись.

Міський голова Краматорська Олександр Гончаренко на власній сторінці у Facebook написав, що ця композиція, наймовірніше, буде встановлена на перехресті вулиць Стуса і Дружби замість борду, який планують демонтувати в рамках знесення незаконної зовнішньої реклами. Проте остаточне місце під скульптуру визначиться під час громадських слухань.

"Портал" з віршами поета є основою скульптурної композиції. На ньому буде розташовано портрет Стуса.

test

Членкиня Клубу підприємців Краматорська Ірина Сергієнко розповіла, що ще одну скульптурну композицію Василю Стусу пропонується розмістити на території Краматорського економіко-гуманітарного ліцею № 8, який названий на його честь.

test

Ідея створення скульптури належить заслуженому художнику України В’ячеславу Гутирі. Підтримав ініціативу Клуб підприємців Краматорська, а допоміг втілити в життя – завод “Донмет”. 

В коментарях під дописом міського голови Краматорська у Facebook керівник фракції "Партія миру і розвитку" у міській раді Олександр Єрмольченко обурився тим, що скульптури у сквері "Лабіринт" та на честь Стуса виробляє один і той самий митець.

У відповідь Олександр Гончаренко запропонував депутатові надати інші варіанти. А Володимир Сергієнко (депутат від партії "Європейська Солідарність", член Клубу підприємців та керівник заводу "Донмет") запропонував долучатися до створення корисного, що б нагадувало про українську історію, і наголосив, що місць для добрих справ у Краматорську всім вистачить.

Микола Жалнін

Інші статті на цю тему

pushkin (1)

Які ще пам'ятники демонтували за останні вісім років, а які з'явилися нові

pushka

Окрім того, перейменують 30% "російських" та "радянських" вулиць

1

Міська влада обіцяє, що навесні там буде гарно

коментарі