Важливо :: Життя громади :: 22 серпня 2020 21:06 , Олексій Ладика
vystavka-5-blokpost

У краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена боям за Краматорськ та Слов'янськ

Виставка триватиме до 1 листопада

21 серпня у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "5 блокпост", присвячена боям за Слов’янськ та Краматорськ у 2014 році.

Виставка хронологічно охоплює період з 1 травня по 5 липня 2014 року, а географічно – 5-й блокпост, який розташовувався на трасі між Слов'янськом та Краматорськом. Під час виходу колони бойовиків "ДНР" із оточеного Слов'янська саме на цей блокпост терористи спрямували бронегрупу, щоб відволікти увагу українських військових від основних сил. У підсумку ця бронегрупа була розбита вщент, але й сили АТО понесли втрати.

На виставці представлені зброя, залишки боєприпасів, предмети побуту, уламки Мі-8, в якому загинули генерал Сергій Кульчицький, нацгвардійці та представники спецпідрозділу. Ці матеріали представлені волонтером Едуардом Кулінічем, який у 14-му році займався допомогою саме 5-му блокпосту.

Окрім того, на виставці є стенди, на яких розповідається про події на 5-му блокпосту, а для більшого занурення в історію на них є QR-коди з посиланням на детальнішу інформацію.

Виставка "5 блокпост" триватиме до кінця жовтня. Донецький обласний краєзнавчий музей розташований у Краматорську на вул. Академічна, 84. З вівторка по п'ятницю він працює з 10.00 до 18.00 (перерва з 13.00 до 13.45), у суботу - з 11.00 до 17.00. Недідя та понеділок - вихідні.

Інші статті на цю тему

lyubov-ryatuye-vin-vona-budivlya

Чи є війна причиною розлучень в родинах ветеранів АТО, чи вона - лише привід

villa-protce

Музейники хочуть привернути увагу краматорців до проблеми охорони історико-архітектурної спадщини

istoricheskaya-arhitektura-kramatorska

У музеї відкрилася виставка, присвячена історичній забудові міста

коментарі