Важливо :: Політика :: 26 листопада 2020 14:06 , Олексій Ладика
zamestiteli-aleksandra-goncharenko

У мера Краматорська Гончаренка з'явилися заступники: хто ці люди

Міський голова анонсував, що їх буде більше

Депутати Краматорської міської ради затвердили заступників міського голови Олександра Гончаренка, а також керівника справами виконкому.

Розповідаємо, хто ці люди.

test

Андрій Безсонний - заступник міського голови

test

Помічник-консультант народного депутата України Максима Єфімова на громадських засадах, директор ФК "Авангард".

Вже втретє поспіль Андрій Безсонний обирається до Краматорської міської ради. 2010 року він став депутатом від Партії регіонів, але пропрацював у раді лише рік, а потім його призначили заступником міського голови. На виборах 2015 року Безсонний обрався від партії "Наш край" і у міській раді очолював фракцію цієї партії. На останніх місцевих виборах він обраний депутатом від партії "Команда Максима Єфімова "Наш Краматорськ". 

Як ми зазначили вище, Безсонний був заступником міського голови Геннадія Костюкова з 2011 по 2014 роки. Він відповідав за житлово-комунальне господарство. 

За такий самий напрямок Безсонний буде відповідати і у команді новообраного міського голови Олександра Гончаренка.

Сергій Смирнов - заступник міського голови

test

Помічник-консультант народного депутата Максима Єфімова на громадських засадах. Очолює громадську організацію "Наш Краматорськ" і політичну партію "Команда Максима Єфімова "Наш Краматорськ". Від останньої Смирнов обрався до Краматорської міської ради на місцевих виборах.

Олександр Гончаренко розповів, що працював із Смирновим на заводі "Енергомашспецсталь" (ЕМСС) майже 10 років, де той обіймав посаду головного метролога, і впевнений в його професійних здібностях. 

На посаді заступника міського голови Сергій Смирнов буде займатися питаннями земельних відносин, архітектури та будівництва.

Олена Катальнікова - заступниця міського голови

test

До призначення у керівництві виконкому Олена Катальнікова працювала головним лікарем Міської лікарні №3, яку очолила 2013 року. До цього у різних лікарнях працювала медсестрою, лікарем-невропатологом, завідувачем відділення денного стаціонару, заступницею головного лікаря. 

Катальнікова є донькою колишнього міського голови Геннадія Костюкова.

Наразі напрямки її відповідальності на посаді заступника міського голови – освіта, медицина та гуманітарні питання.

Міська лікарня №3 - єдина лікарні у Краматорську, яка має контракт із Національною службою здоров'я України на надання стаціонарної медичної допомоги "ковідним" хворим. Гончаренко зазначив, що від підвищення колишньої головної лікарки медустанова нічого не втратить. Наразі обов'язки головного лікаря буде виконувати заступниця Катальнікової. За наступні два-три тижні заступниця мера визначиться із кандидатом, якого запропонує на посаду головного лікаря 3-ї лікарні.

Ірина Славинська - керівниця справами виконкому

test

Помічниця народного депутата Максима Єфімова на громадських засадах. Останні роки працювала у громадській організації "Наш Краматорськ", де вирішувала питання організаційного характеру, схожі з обов'язками керівника справами виконкому. 

Гончаренко зазначив, що особисто знає Ірину Славинську останні 10 років. За його словами, у неї є фахові задатки, які допоможуть їй виконувати задачі та обов'язки на своїй новій посаді.

Заступників міського голови може бути більше

Міський голова Олександр Гончаренко зазначив, що з понеділка працював без заступників. Двоє заступників, які залишилися після його попередника Андрія Панкова, перебувають на самоізоляції через, ймовірно, коронавірусну хворобу. Ще одна заступниця Світлана Ніконенко перейшла працювати до фінансового управління.

Гончаренко повідомив, що на наступній сесії міськради, яка відбудеться за кілька тижнів, він винесе пропозиції щодо зміни чинної структури виконкому. Ту, що існує зараз, із чотирма заступниками, міський голова вважає неефективною.

"Посада заступника, який одночасно керує освітою, медициною, гуманітарними питаннями (спортом, молоддю та іншим) - це не працює", – вважає Гончаренко.

Мер посилається на досвід інших міст - Маріуполя, Харкова, Полтави, Луцька та Вінниці. За його словами, там у міських голів від п'яти до восьми заступників. Гончаренко вважає за доцільним, щоб, наприклад, один заступник займався медициною, другий - освітою та культурою, третій - окремо спортом. 

Ідею із розширенням штату заступників мера критикує Центр громадського контролю "Дій-Краматорськ". Там зазначають, що за останні 20 років соціальна та комунальна сфери міста значно скоротилися, а попередній досвід показує, що міські голови Краматорська добре впоралися з трьома і навіть двома заступниками. 

У "Дій-Краматорську" вважають, що порівнювати вищезгадані міста із Краматорськом некоректно, тому що вони більші, і сфери, якими керують заступники голів, складніші. У той же час наводять приклад польського міста Люблін, яке у півтора рази більше за Краматорська, але у керівника того міста лише чотири заступники.

"В Європі прийнято посилювати конкретні департаменти мерій, які безпосередньо займаються реалізацією конкретних напрямків. За фактом, вплив начальників цих департаментів можна порівняти із впливом заступників мера, але замість красивої посади їм делегуються повноваження і ресурси, що набагато важливіше", – вважають в організації.

Чому міськрада досі без секретаря

Депутати на засіданні 25 листопада не затвердили кандидатуру секретаря міськради - це питання навіть не вносилося до порядку денного. Олександр Гончаренко розповів, що наразі ще тривають перемовини із всіма політичними силами, представленими у раді.

"У мене є моє власне бажання [щодо кандидатури секретаря], в інших партій є інші пропозиції. Я вважаю, що компроміс буде знайдено за наступні 10 днів", - сказав мер.

Згідно із законодавством, міський голова має 30 днів від дня проведення першої сесії, щоб призначити секретаря міськради – тобто до 18 грудня.

Інші статті на цю тему

god-novoy-vlasti-itogi

Оцените ее решения - поддерживаете или нет

goncharenko-efimov

Kramatorsk Post поставив йому відповідне питання

oleksandr-goncharenko

Краматорський міський голова Олександр Гончаренко розповів Post про поточні болючі проблеми та що буде з містом в залежності від того, як розвиватиметься ситуація на фронті

коментарі