Важливо :: Гроші :: 21 вересня 2023 12:20 , Краматорск Пост
oleksandr-goncharenko-kramatorsk

“У місцевому бюджеті вистачає грошей”: Олександр Гончаренко відповів щодо доцільності витрат на озеленення

Підсумки “трояндового” скандалу

У Краматорській міській військовій адміністрації (МВА/ВА) пояснили доцільність витрат з міського бюджету на закупівлю платанів та роз. Про це пише Вільне радіо.

Чи доцільне озеленння міста під час війни

Його журналісти направили запит до ВА Краматорська щодо доцільності озеленення міста під час війни. Також вони спитали, чи вистачає у бюджеті коштів на потреби, пов’язані з безпекою містян та ремонти пошкоджених обстрілами об’єктів.

У відповіді на інформаційний у МВА повідомили, що дерева, які закуповують (платани за 390 тисяч гривень), планують висадити на території Меморіалу Слави загиблих військовослужбовців.

Загалом же 2023-го на озеленення Краматорська у бюджеті передбачили 2 246 000 грн. З цієї суми станом на 1 вересня витратили 1 601 837,61 грн.

Частину суми на озеленення виділили з коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища. Усього з цього фонду на рік передбачили 1 366 000 грн,  з яких 1 128 448,22 грн вже витратили. Ці гроші, як йдеться у відповіді МВА, за постановою Кабміну не можна витрачати на інші потреби, крім тих, що стосуються охорони природи. Тож перерозподілити їх на щось інше неможливо.

“Зазначені кошти були витрачені для відновлення зелених насаджень, які були пошкоджені або вкрадені, та для підтримки озеленення м. Краматорськ в стані, який був до повномасштабного вторгнення Російської Федерації”, - повідомив Олександр Гончаренко у відповіді на інформаційний запит.

Гроші у бюджеті міста є й на нагальні потреби, пов’язані з війною

Щодо наявності грошей у бюджеті на більш нагальні потреби, пов’язані з війною, відновленням інфраструктури після обстрілів та безпекою місцевих жителів, Олександр Гончаренко запевнив, що грошей на ці потреби достатньо.

“На даний час у місцевому бюджеті вистачає грошей на заплановані потреби, пов’язані з безпекою жителів громади та ремонти пошкоджених обстрілами об’єктів”, — йдеться у відповіді.

Нагадаємо, тендер краматорської влади на покупку саджанців троянд та платанів за понад півмільйона гривень викликав негативну реакцію містян в одній з найбільших місцевих груп Facebook. До обговорення доєднався голова МВА Олександр Гончаренко та в різкій формі намагався відстояти свою позицію. Згодом він все ж таки публічно просив вибачення за лайку.

Також нагадаємо, що на “трояндовий” скандал відреагували депутати міськради з “Європейської Солідарності” та направили звернення до Олександра Гончаренка з вимогою оприлюднити суму витрат на допомогу Силам оборони.

Інші статті на цю тему

ukrittya-v-budinkah-kramatorska

А виконуватимуть їх лише три місцеві підрядники

sichovih-strilciv-13 (1)

Та посилається на власну оцінку й задоволеність ремонтом мешканців будинку

hospital-1 (1) (1)
коментарі