Важливо :: Життя громади :: 11 лютого 2020 13:31 , Олексій Ладика
elektroenergiya-otklyucenie-sveta

У Мінекмоенерго прокоментували ситуацію із масовим відключенням світла за "старі" борги у Краматорську

У відомстві радять споживачам вирішити питання з боргами, а в разі незгоди з ними – оскаржувати у суді або змінити постачальника

Краматорцям масово відрізають світло за "старі" борги. Загалом у Краматорську 15 тисяч домогосподарств-боржників, а загальна сума боргу складає 8 мільйонів гривень. Але багато споживачів скаржаться, що дізнаються про ці борги вже після того, як їм "відрізали" світло, і не розуміють, звідки вони взялися.

Kramatorsk Post докладно писав про це минулого тижня.

Ми надіслали інформаційний запит до Міністерства енергетики та захисту довкілля України (Мінкеоенерго) з проханням прокоментувати ситуацію за "старими" боргами у Краматорську, і отримали відповідь. 

У Міністерстві пояснили, що з 1 липня минулого року в Україні запрацював новий ринок електричної енергії. Підприємства, які постачають електроенергію, повинні були до 1 січня 2019 року відокремити оператора системи розподілу від виробництва, передачі та постачання електрики. 

Виконуючи вимоги законодавства, 1 січня 2019 року ПАТ ДТЕК "Донецькі електромережі" було відокремлено на два підприємства – оператора системи розподілу АТ "ДТЕК Донецькі електромережі" та постачальника універсальної послуги ТОВ "Донецькі енергетичні послуги". 

Тому до 31.12.2018 розрахунки споживачів Краматорська за спожиту електричну енергію проводились з ПАТ "ДТЕК Донецькі електромережі".

Щоб врегулювати питання зі "старими" боргами, Мінеконерго рекомендує звернутися до АТ "ДТЕК Донецькі електромережі" для звірки розрахунків за спожиту електроенергію та надати квитанції про оплату спожитої електричної енергії у минулих розрахункових періодах.

Мінекоенерго зі свого боку звернулося до АТ "ДТЕК Донецькі електромережі" з проханням провести звірки розрахунків за спожиту електричну енергію у минулих розрахункових періодах та сприяти врегулюванню цього питання.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: В Краматорске 15 тысяч абонентов оказались должниками за свет по "старым" долгам

У відомстві зазначили, що питання відносин між споживачами електричної енергії та електропостачальниками регулюються вимогами Закону України "Про ринок електричної енергії", Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312.

Згідно з цими правилами, постачальник може "відрізати" електроенергію споживачу за умови попередження не пізніше, ніж за 10 робочих днів до дня відключення. Якщо підставою для цього є борги за світло, то у попередженні додатково зазначається сума заборгованості та період, за який вона виникла. 

Відновлення електропостачання має відбутися протягом трьох робочих днів у містах і п'яти робочих днів у сільській місцевості – після того, як споживач усуне порушення і ініціатор відключення сповістить про це оператора системи (а він має сповістити про це того ж дня, коли питання вирішиться). 

Якщо у споживача виникла заборгованість з оплати за спожиту електроенергію, сторони за взаємною згодою укладають договір щодо реструктуризації заборгованості та оформлюють графік погашення заборгованості. Якщо між сторонами виникли спірні питання при складанні акта про порушення, при визначенні розміру суми збитків, належної до оплати, а також при здійсненні платежів, то вони вирішуються у судовому порядку.

У Мінекоенерго також зазначили, що споживач має право змінити електропостачальника та укласти з ним новий договір про постачання електрики. Але цей постачальник має отримати відповідну ліцензію.

Ми знайшли на сайті НКРЕКП детальну інструкцію, як можна змінити електропостачальника:

А за цим посиланням можна завантажити перелік підприємств, які отримали ліцензії на виробництво та передачу електроенергії в Україні (оберіть пункт "Набір даних завантажити").

 

коментарі