Цікаво :: Куди піти :: 28 жовтня 2020 15:20 , Олексій Ладика
vistavka-gen-nepokori-dokm

У музеї у Краматорську відкрилася масштабна інтерактивна виставка про український спротив на Донеччині

Музейники зібрали для виставки майже 400 експонатів.

27 жовтня у Донецькому обласному краєзнавчому музеї (ДОКМ) у Краматорську відкрилася масштабна виставка-дослідження “Ген непокори: хроніки українського спротиву на Донеччині від першої половини ХХ століття до 1991 року”.

Цією виставкою музей розповідає про людей та історії з Донеччини, які пов'язані із спротивом як радянському, так і нацистському режимам. Виставка зосереджується на спротиві саме українців.

"Існує упередження, породжене радянською та російською пропагандою, що Донбас – виключно територія так званого “русского мира” або принаймні “інтернаціональний терен”, позбавлений будь-якого національного напруження. З наявних джерел і зібраних матеріалів видно, що це не відповідає дійсності", – каже куратор виставки, учений секретар музею Дмитро Білько.

Мова йде про “мазепинців”, “петлюрівців”, “буржуазних націоналістів”, “антисовєтчиків”, страйкарів, дисидентів, РУХівців, активістів ОУН на Донеччині. 

Серед експонатів виставки - документи та інші речі, пов'язані із спротивом, речі побуту радянських часів, особисті речі, документи і фото учасників спротиву - Василя Стуса, Олекси Тихого, Алли Горської, Віктора Зарецького, краматорчанки Ганни Юрченко та інших. Загалом музейники назбирали для виставки близько 400 експонатів, але через обмежений виставковий простір на експозиції представлена лише їхня десята частина. 

test

test

test

З деякими експонатами можна взаємодіяти. Так, наприклад, на старому радіоприймачі можна послухати радіопрограми, які підпільно слухали в радянські часи. Окрім того, виставка оснащена планшетами з відеороликами та додатковою інформацією, яка повніше розкриває експозицію.

test

test

Виставка “Ген непокори…” інклюзивна, для людей з порушенням зору  передбачені аудіогіди та тексти, написані шрифтом Брайля. 

Експозиція триватиме щонайменше рік, в її рамках будуть лекції, презентації, перегляди фільмів, зустрічі з цікавими людьми та багато іншого.  

До кінця місяця щодня о 15:00 буде безкоштовна екскурсія від авторів виставки. В інший час її також можна відвідати – від середи музей працює з 10:00 до 18:00, у суботу – 3 11:00 до 17:00, перерва – 13:00 до 13:45. Вихідні – неділя і понеділок. Записатися на екскурсію можна за телефоном (093)052-03-45.

Донецький обласний краєзнавчий музей розташований у Краматорську, на вул. Академічна, 84 (біля першого корпусу та гуртожитку ДДМА).

Інші статті на цю тему

foto-vyacheslava-gutiri

Це репетиція перед великою виставкою у Києві

Rid

Вона важлива тим, що розвіює історичні міфи та регіональні стереотипи

vystavka

Вона була присвячена 55-літньому ювілею відомого місцевого діяча

коментарі