Важливо :: Життя громади :: 26 вересня 2023 09:02 , Микола Жалнін
doshka

У Слов'янську демонтували меморіальну дошку радянському генералу Леоніду Лозановичу

Найближчим часом у місті демонтують ще одну дошку

У Слов'янську демонтували меморіальну табличку, встановлену на честь радянського генерала Леоніда Лозановича, чия 61-а гвардійська стрілкова дивізія брала участь в ході Донбаської наступальної операції радянських окупаційних військ на початку вересня 1943 року. Під час тодішнього наступу і був звільнений від гітлерівських окупантів 6 вересня 1943 року Слов'янськ (саме в цей день прийнято зазвичай відзначати День міста).

Як розповів Kramatorsk Post співзасновник громадської ініціативи "Паперовий Фронт" Дмитро Браславський, ідея демонтажу меморіальної таблички на честь Лозановича була ще до великої війни.

"Ця ідея у мене з'явилась ще давно, ще до повномасштабного вторгнення. Табличка, в першу чергу, оформлена недержавною мовою. Табличка має такий прорадянський наратив про "Велику Вітчизняну Війну" і там є такий радянський орден. І тоді я це мотивував місцевій владі, що можна провести демонтаж, а за бажанням можна виробити нову, якщо є така потреба, але, в першу чергу, тут дотримання закону. На той момент влада відмовилася це робити. А зараз, як я відчув, що вже є певні додаткові законодавчі аспекти, які дозволять демонтувати її. Тобто, я знову роз'яснив, що це треба зробити, і влада на це дуже легко погодилася", — розповів активіст.

Дмитро Браславський проанонсував знесення протягом найближчого часу ще однієї меморіальної таблички у Слов'янську, яка присвячена радянським персоналіям Другої світової війни.

Інші статті на цю тему

Druzhkivkacover-

Деякі з них є досить несподіваними

Sviatohirsk

Це той випадок, коли можна говорити про хороші результати

Shukhevychicover

Рідна донька Романа Шухевича певний час жила у цьому місті

коментарі