Цікаво :: Review :: 19 червня 2023 15:45 , Микола Жалнін
vystavka

У Слов'янську відкрилася персональна виставка Сергія Сметанкіна

Вона була присвячена 55-літньому ювілею відомого місцевого діяча

У неділю, 18 червня, в приміщенні осередку громадянського суспільства "Друкарня" у Слов'янську відкривалася персональна виставка місцевого бізнесмена і художника Сергія Сметанкіна, присвячена його 55-річчю.

Її організаторами виступили громадська організація "Друкарня", Слов'янський краєзнавчий музей та Донецький обласний художній музей. На виставці були представлені різні картини автора, починаючи від краєвидів Донеччини і всієї України і закінчуючи пейзажами різних міст Європи.

testtesttesttest

test Картини Сергія Сметанкіна. Фото - Микола Жалнін/Kramatorsk Post

Під час свого вітального слова директорка Слов'янського краєзнавчого музею Євгенія Калугіна розповіла, кому потрібна ця виставка:

"Ця для мене особисто, і для вас, для всього суспільства, для людей, які воюють, які залишились, які приїжджають до нас. І мені дуже хочеться, щоб вони бачили, які ми, що ми - українці, і наша боротьба має дуже велику історію".

Очільниця Донецького обласного художнього музею Олена Фідря описала Сергія Сметанкіна як "людину динамічну та з дуже жвавим темпераментом". 

"Взагалі-то, художня виставка — це можливість зупинити час, і взагалі, живопис — це нібито зупинка часу, це така зупинка миті, як фотографія. Але дуже багато хто казав, що коли народилася фотографія, то живопис помре. Ні. Фотограф - він фіксує. І ми зрозуміли, що фотографії є художніми, фотографії, де є різні фільтри, де є художнє якесь оздоблення. Тому живопис — це переосмислення. Переосмислення того, що хоче до нас донести цей автор”, - сказала директорка обласного художнього музею Олена Фідря.

test Сергій Сметанкін (в центрі) і поціновувавачі його творчості. Фото - Микола Жалнін/Kramatorsk Post

Сам іменинник звернувся до гостей з інших міст Донеччини та України, які були присутні на його персональній виставці, із закликом залишитися відбудовувати та розвивати Слов'янськ.

"Залишайтеся тут, залишайтеся. В нас гарні дівчата. Нам потрібні податки. Нам потрібні достойні чоловіки. І хай ця виставка теж буде краплею того, що ми - не тільки терикони. Ми — унікальна місцевість. І Слов'янщина — саме одне з тих міст, яке мене теж надихає. Таких міст, я рахував у мене, приблизно 7-8. Я не знаю, я колись задумався, що у мене нічого немає ніде, як у бізнесмена, за межами Слов'янська," — порекомендував Сметанкін відвідувачам з інших міст та регіонів України.

Виставка проходитиме лише протягом цього тижня, вхід - вільний. 

Інші статті на цю тему

vystavka-bakhmut (1)

Організатори присвятили цей захід Дням міст Слов'янськ та Бахмут

doshka

Найближчим часом у місті демонтують ще одну дошку

shelterscholcover

Розповідаємо, скільки шкіл у сусідньому місті вже мають оновлені укриття

коментарі