Важливо :: Життя громади :: 20 червня 2023 16:33 , Краматорск Пост
gynecabcover

У Слов’янську відкрився новий гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу: чому його відкриття важливе

Кабінет функціонуватиме цілодобово та є доступним для жінок з інвалідністю

Вчора, 19 червня, в Міжнародний день боротьби із сексуальним насильством в умовах конфлікту, в Слов’янську відкрився новий гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу.

«Кабінет вийшов чудовий, – таким, як потрібно, щоб були всі до одного кабінети гінекології. Мрію і все роблю для того, щоб такі кабінети відкрилися у Краматорську і всіх громадах Донеччині», – із захватом каже про цю подію Лілія Кисліцина, президентка ГО SMARTA та гендерна радниця міського голови Краматорська

Що є у цьому кабінеті

test Нове гінекологічне крісло з електричним приводом (Фото – ГО SMARTA)

Кабінет функціонуватиме цілодобово. Він доступний для жінок з інвалідністю, а кваліфіковані лікарі, які пройшли та ще пройдуть спеціалізоване навчання, надаватимуть там безплатну спеціалізовану медико-психологічну допомогу постраждалим від гендерно зумовленого насильства. 

До відкриття в кабінеті вже встановили універсальне гінекологічне крісло з електричним приводом, яке опускається і підіймається на належну висоту, враховуючи потреби жінок з інвалідністю; регульована кушетка; операційний світильник; ширма, медична шафа, інструментальний стіл. 

В комплект поставки входить набір витратних матеріалів і медичних препаратів. Робоче місце лікаря обладнане комп’ютером і принтером.  

test Робоче місце лікаря обладнане комп’ютером і принтером (Фото – ГО SMARTA)


Куди звертатися

Гінекологічний кабінет безбар’єрного доступу розташований на першому поверсі клініко-діагностичної поліклініки центральної клінічної лікарні міста Слов’янська за адресою: вул. Шевченка, 40. 

Активні години прийому з 10:00 до 14:00. Прийом за необхідністю цілодобово. Звертайтеся: з 8:00 до 15:00 за телефоном (066) 196-62-71, а з 15:00 до 8:00 – за телефоном приймально-діагностичного відділення (050) 013-04-14.

Цьому це важливо

Відкриття гінекологічного кабінету безбар’єрного доступу – частина великого проєкту Українського Жіночого Фонду за підтримки Фонду народонаселення ООН / UNFPA і Європейського Союзу та при інформаційному супроводі громадської організації SMARTA. 

test Кабінет відкрили за сприяння міжнародних організацій (Фото – ГО SMARTA)

Мета проєкту – підсилити спроможність регіональних закладів охорони здоров’я в їхньому реагуванні на випадки гендерно зумовленого та сексуального насильства, в тому числі сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК).  
Даний етап проєкту реалізується в 5 пілотних областях (Волинська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Донецька).

Статистика, яка вражає

За даними департаменту охорони здоров'я ДонОДА:

- щорічно 1,1 млн українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім'ї, і більшість з них мовчать;
- понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за актами насильства у сім'ї або є їхніми вимушеними учасниками;
- 70 % жінок піддаються різним формам знущань і принижень. Щорічно близько 1500 жінок помирають від рук власних чоловіків, і ця тенденція збільшується.
- водночас, лише 10 % постраждалих звертаються за допомогою. Адже донині багато хто вважає такі стосунки «нормальними».

В Донецькій області:

-    протягом 2021 року до закладів охорони здоров’я Донецькій області за медичною допомогою звернулось близько 650 осіб (2022 р. – 101), які ймовірно постраждали від домашнього насильства, з них 336 жінок та 140 дітей;
-    у 84 % випадків звернення були пов’язані із заподіянням тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, а саме: вогнепальні, колоті, різані, рубані рани та забої;
-    у 560 випадках інформація була надана до уповноважених підрозділів органів Національної поліції (2022 р. – 101);
-    у 120 випадках інформація була подана до служби у справах дітей (2022 р. - 12, госпіталізовано у 2022 році 13 дітей).

Любі друзі, шановні читачі! Ми постійно намагаємось робити свою роботу якнайкраще і бути для вас максимально цікавими і корисними! Але без вас ми не впораємось! Будь ласка, приділіть нам 3-4 хвилини свого часу, та дайте відповіді на запитання, які допоможуть нам стати кориснішими та цікавішими для вас.

Ви можете відповісти на питання 👉 тут

Інші статті на цю тему

womensdoctor

Розповідаємо, за якими адресами та які лікарі працюють