
У Службі поводження з тваринами тепер є пневморушниця, що стріляє снодійним: це допоможе стерилізувати агресивних тварин
Служба з питань утримання та поводження з тваринами продовжує безплатно стерилізувати безпритульних котів та собак. На підприємстві самостійно займаються як виловлюванням, так і перетримкою чотирилапих. Окрім стерилізації тварини отримують усі необхідні щеплення та, у разі потреби, необхідне лікування.
Нещодавно у службі отримали незвичайне обладнання — пневморушницю, яка стріляє снодійним. Це допоможе стерилізувати найагресивніших особин, яких раніше не могли відловити.
Після проведення процедури стерилізації коти та собаки отримують спеціальний чіп, який містить у собі дані про всі процедури та ліки, які надавались тварині. Її фотографують, а інформацію вносять до реєстру, який ведуть у службі.
Співробітники служби сподіваються, що в майбутньому краматорці будуть забирати в родину саме таких котів та собак, які пройшли стерилізацію та щеплення, стали менш агресивними. Проте, у разі якщо тварину ніхто не “всиновить” — її повертають туди, де відловили.

В усякому разі, потомства вона вже не дасть, а отже популяція безпритульних тварин у Краматорську буде поступово зменшуватись.
Починаючи з 8 березня цього року до середини червня ветеринари комунальної служби провели майже 500 стерилізацій. Раніше аби зробити стільки процедур місто наймало підрядну організацію і зайняло б це не менше ніж 2 роки.
Допомогу службі надають і різноманітні зоозахисні організації: допомагають з обладнанням, кормами, частково компенсують вартість операцій, інформаційно — влаштовують тварин з перетримки у добрі руки.

Якщо ви шукаєте собі чотирилапого друга, ви можете взяти тварину після стерилізації до себе. З цим питанням телефонуйте в будні в робочий час за номером (095) 600-68-65. За цим же номером ви можете повідомити про тварину, яка потребує стерилізації.
За матеріалами Краматорської міської ради.
Інші статті на цю тему

Мешканці Святогірська та Лиману живуть у підвалах і зруйнованих війною будинках, але переймаються за тварин. Годувати і лікувати чотирилапих допомагають волонтери "Хатіко ЮА"