Цікаво :: Review :: 10 жовтня 2023 14:20 , Краматорск Пост
victoria-amelina

У США видадуть книгу, присвячену загиблій внаслідок обстрілу Краматорська Вікторії Амеліній

Вже зараз її можна купити за доступною ціною або скачати безкоштовно з сайту видавництва

Видавництво США Arrowsmith Press випустить антологію, присвячену письменниці Вікторії Амеліній, яка загинула внаслідок обстрілу RIA Pizza у Краматорську.

Про це пише Суспільне.

Антологія має назву Nothing Bad Has Ever Happened: A Bouquet for Victoria Amelina ("Нічого поганого ніколи не відбувалося: Букет для Вікторії Амеліної"). До неї увійшли два есеї письменниці, в яких вона розмірковує про Голодомор і Голокост. А також спогади про Вікторію її колег та друзів

test Обкладинка Nothing Bad Has Ever Happened: A Bouquet for Victoria Amelina

Упорядник антології - Аскольд Мельничук, американський письменник українського походження та засновник видавництва Arrowsmith Press.

test Аскольд Мельничук, американський письменник і видавець

Він познайомився з Вікторією в серпні 2022 року під час викладання онлайн-курсу творчого письма для українських студентів в Університеті Айови. Письменниця тоді вже паралельно займалася документуванням російських воєнних злочинів в Україні.

Передмова Аскольд Мельничука має назву "Ті, хто залишаються в Омеласі" - це посилання на твір американської письменниці Урсули Ле Гуїн. В ньому авторка зображує ярмарки та розваги у вигаданому місті Омелас, процвітання якого залежить від вічного нещастя однієї дитини. Твір порушує питання, чи добробут більшості вартий жертви меншості.

Аскольд Мельничук наводить асоціації своїх студентів, які побачили в персонажі замученої дитини образ України, якою Європа і так званий вільний світ були готові пожертвувати заради збереження відносної стабільності й процвітання.

Наразі книга доступна для безплатного звантаження в PDF-форматі на сайті видавництва. Також там можна придбати її в м’якій обкладинці за передзамовленням за 4,82 дол. США.

Нагадаємо, Вікторія Амеліна померла в лікарні 1 липня цього року від поранень, отриманих внаслідок ракетного удару рф по кафе 27 червня. На той момент Вікторія супроводжувала у Краматорську письменників із Колумбії, щоби їм показати життя містян під російською агресією.

Інші статті на цю тему

enemycover

Він перебуває під вартою понад два місяці

IMG_0699
ria-research1
коментарі