Цікаво :: Review :: 11 липня 2023 17:52 , Олексій Ладика
tsymbal-i-ko

Українська "Весна" і американський метал: музикант з Краматорська зібрав у Дніпрі гурт і записав запальний трек

Послухайте його просто зараз!

На початку великої війни краматорський метал-гурт NOLA, лідером якого є музикант і співак Олександр Цимбал, випустив злий трек "Сила і Воля", під який хочеться "крошити" окупантів. Тоді цю пісню навіть крутили на Radio Rocks, і в Youtube вона набрала багато переглядів.

Майже через півтора року після цього Олександр випустив новий трек з новим гуртом ASMA, з новими музикантами і в новому місті. Це мешап (так називається трек, в якому змішуються різні композиції) з "Весни" українського року-гурту "ВВ" і пісні "The Only" американських металістів "Static X".

Ми попросили Олександра Цимбала розповісти, як це - робити музику під час війни.

Кавер на "Весну" - це перший трек, який ти випустив після "Сила і Воля"? Я чув "Силу і Волю" на Радіо Рокс. Ти очікував на такий успіх?

Після "Сила і Воля" це перший трек, який вдалось якісно записати та зробити. Так, дійсно була пісня на Радіо Рокс, бо тоді був підйом національної музики на початку [великої] війни. Я відправив на пошту Радіо Рокс свій трек "Сила і Воля" і вона з'явилась в ефірі. На жаль, те ж саме з "Весною" вже не вийшло зараз. Не скажу, що з'явитися в ротації на Радіо Рокс - це прям успіх, бо мені це нічого не принесло, крім морального задоволення. 

Як склалося твоє життя після повномасштабного російського вторгнення?

Після повномаштабки перевіз родину з батьками та хворою бабцею до Дніпра, знайшов тут хату. Довго шукав роботу, але зараз потроху обживаюся. Вже звик до Дніпра, але дуже хочу додому в Краматорськ. 

Як ти зібрав гурт у Дніпрі? 

Як тільки приїхав до Дніпра, одразу почав моніторити місцеві групи, дав об'яву на ОЛХ з пошуку музикантів і вже через місяць знайшов однодумців, місцевих хлопців, з якими зійшлися у музикальних поглядах і вирішили зібрати гурт. Довго не могли знайти басиста, але от зараз через рік вже укомплектовалися повністю і навіть знайшли семплера. І тепер працюємо над концертною програмою, яка буде поки що складатися з каверів та перекладів метал-хітів нульових. 

Чому ви вирішили зробити кавер на "Весну"? І чому саме кавер, а не свою пісню?

Саме на "Весну" вирішили зробити кавер, бо була ідея зробити саме мешап з кількох пісень. Дуже випадково виявили, що вірші "Весни" ідеально співпадають з музикою Static X - "The Only", і вирішили, що треба робити цей трек, бо це в нашому розумінні символічно звучить зараз. Весна прийде для Українців і України. Ці слова звучать дуже символічно у наш час. 

Саме кавер, а не свою пісню - бо так вийшло простіше для початку. Свої треки я теж готую, записую і планую цього року випустити. Але вони потребують більших зусиль і матеріальних вливань. 

Як ви записували пісню і кліп? Хто брав у цьому участь?

Запис треку і кліпу я, як і завжди, взяв на себе. Вокал записали самі прямо на репетиційній точці, весь інструментал я зробив вдома, відредагував і відправили на зведення в місцеву дніпровську студію. Саме у цій студії, що робила нам зведення треку, вирішили і записати кліп. В мене з самого початку була ідея зробити саме чорно-біле студійне відео. Знімали на айфон, монтував я вдома після роботи. Потім залили цей трек на всі платформи і от вже його можна послухати з будь-якого пристрою та підтримати цим прослуховуванням нашу творчість. 

Що буде далі?

Надалі вже в роботі новий трек, метал-хіт в українському перекладі, який плануємо робити вже оновленою командою і теж записувати кліп.

Інші статті на цю тему

Alina

Це свого роду данина її рідному Краматорську - цим давнім скіфським місцям, звідки вона переїхала у Київ.

Asia-1-holovne

Вона розповіла нам про свою творчість та життя у Німеччині

igor-sova

Автор пісні Ігор Сова розповів, як її записував

коментарі