
Укриття в Краматорську: де та в якому стані (доповнюється)
Тема укриттів у Краматорськe досить актуальна. Офіційна інформація щодо їх наявності є, але мало що відомо про стан цих укриттів та сховищ.
У цьому матеріалі ми будемо поступово збирати та накопичувати інформацію про укриття і захисні споруди в різних частинах нашого міста. Також ми звертаємось до мешканців з проханням за можливості самостійно перевірити стан найближчих споруд, які можна використовувати у якості укриття під час обстрілів. Наразі дуже важливо об’єднатися та самостійно привести їх до ладу у разі такої потреби.
Ось мапа актуальних сховищ. Шукайте найближче, перевіряйте та надсилайте, якщо є бажання, на адресу kramatorskpost@gmail.com або месенджер фейсбуку Kramatorsk Post. Ми будемо оновлювати та доповнювати ними цей матеріал. Сподіваємося, це допоможе мешканцям Краматорська згуртуватися, підготуватися та разом пережити найважчі часи.
Школи
Школа №3 знаходиться по вул. Н. Курченко, 19. Укриття в школі - це колишнє приміщення тиру, знаходится у підвалі.
Тут цілодобово чергує співробітник. У разі повітряної тривоги відчиняють основні входи: центральний та три входи, що знаходяться у внутрішньому дворику школи.
Коридорами школи розвішані вказівники, куди треба прямувати аби потрапити до сховища.
У самому сховищі є освітлення, кілька стільців, дошками укладено ще декілька місць для сидіння. Заготовлені мати для облаштування додаткових місць.
Також тут є запас води, необхідні медикаменти, електрочайник. Для протипожежної безпеки є вогнегасники. Тут є і працює вентиляція.
"Укртелеком" в мкрорайоні Станкобуд
Сховище знаходиться в будівлі Укртелекому по вул. Дніпровська, 7. Саме сховище знайти не так просто. Треба зайти у ворота поруч з прибудовою основної будівлі, обійти її за вказівними знаками та зайти з задної сторони прибудованої споруди.
Сховище виглядає надійно і видно, що було побудоване саме за своїм призначенням: сходи ведуть на глибину, масивні герметичні двері.
До недавніх часів сховище було трохи зандебаним, але там прибрали, полагодили освітлення, облаштували кілька сапльніх місць та стільців. Та цього недостатньо. Там є дві досить невеликі кімнати на кількадесят людей, але потрібно облаштувати більше місць для сидіння. Не завадять і додаткові лежачі міцсця.
Але найголовніше - там холодно і не працює туалет. Перспективи відремонтувати туалет немає, бо він відрізаний від системи каналізації. А от 1-2 потужних обігрівачі могли би зробити перебування там більш комфортним.
Сховище працює цілобово і навть за відсутності тривоги там завжди є працівник і кілька місцевих мешканців.
Школа №19
Ще одне сховище на Станкобуді знаходиться у школі за адресою вул. Ольги Кобилянської, 2. Це невеличкий провулок, що виходить на вул. Прилуцьку. Сьогодні попасти туди нам не вдалося, бо відчиняють його тільки під час сирен тривоги. По це сповіщає і відповідне оголошення на дверях школи.
Поки що, зі слів місцевих мешканців, ми дізналися, що сховище там досить велике і займає всю довжину будівлі під землею. Але воно частково захаращене. Спробуємо побувати там іншим разом та тоді розповімо докладніше.
Інформація щодо сховищ та укриттів від краматорців з соцмереж
До речі, дехто з жителів вже пройшлися найближчими сховищами та виклали інформацію у соцмережі.
Так, містянин Олександр Іванов разом з двома приятелями обслідували деякі сховища у соцмісті.
Світлана Фоміна надала інформацію про укриття на цокольному поверсі ДРУЦКРОІ «Донбас» (б-р Машинобудівників, 32).
Укриття за захисні споруди закладів культури міста
Інформацію надало Управління з гуманітарних питань Краматорської міськради.
- Захисні споруди закладів культури міста Краматорськ:
- Мистецька школа №1 - 15 місць (вул. Ювілейна,44);
- Мистецька школа №2 - підвал з малою площею (вул. Петра Гайдамаки,6), є сторож;
- Мистецька школа №3 - підвал на 25 осіб (вул. Бєляєва,121), є черговий;
- ЦМПБ - підвал на 15 осіб (вул. Приймаченко,16), є черговий;
- Художня школа - бомбосховище на 150 осіб (вул. Марата,15), цілодобово знаходиться співробітник за власним бажанням;
- ЦКД ім.Л.Бикова - театральна частина - 120 осіб, підвал лекційної частини - 120 осіб (вул. Шкільна,9), є чергові;
- ПК «Будівельник» - в стані ремонту;
- ПКіТ «НКМЗ» - вхід зі сторони вул. Стуса на 100 осіб (площа Миру,1), є черговий.
- Селища міського типу:
- клуб «Зоря» - підвал на 20 осіб (селище Ясногірка, вул. Рилєєва, 16), є черговий;
- клуб «Надія» - підвал на 12 осіб (селище Новоселівка, вул. Молодіжна, 1) є сторож;
- клуб «Дмитрівський» - підвал на 150 осіб (вул. Пушкіна, 28), вільний доступ;
- клуб «Ювілейний» - підвал на 20 осіб (селище Шабельківка, вул. Волгодонська, 26).
Мережа АТБ
На офіційному сайті торговельної мережі супермаркетів АТБ також є інформація щодо наявності підвальних приміщень, які будуть відкриті під час повітряної тривоги.
В Краматорську це магазини по вул. Паркова, 91-162 н, вул. Конрада Гампера, 24.
* * *
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.
Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.
Інші статті на цю тему

Він перебуває під вартою понад два місяці