Цікаво :: Review :: 12 жовтня 2020 12:15 , Краматорск Пост
лестница

Вузькі сходи для будинку

Реклама
Якщо ви живете в приватному домену дачі або ж у дворівневій квартирі, то куди зручніше використовувати вузьку сходи.

Так ви можете комфортно сходи на другий поверх поверх будинку по вузькій сходах.

Розміри сходів

Є певні встановлені стандартні розміри, які можна прочитати в будівельних ГОСТах. Під час замовлення сходи, звичайно ж потрібно орієнтуватися як правило на те наскільки вона є зручною, а головне безпечною для переміщення з одного поверху на інший. Особливо фактор безпеки важливий, якщо вдома є маленькі діти і люди похилого віку.

Загальні розміри

Важливо приділити увагу габаритам таких сходів в будинку між поверхами, особливо це стосується тих ділянок, які найчастіше використовуються.

Ширина може бути різною, але в середньому варіюється від 0.8 до 1 м. На таких сходах можуть розходитися відразу 2 людини, які йдуть в різних напрямках, і навіть з можливістю проносити меблі.

Висота під вільний простір для проходу прямо до стелі повинна бути як мінімум два метри, не менше. У разі якщо будинок, квартира йде невеликий за габаритами, з невисокими стелями і це ніяк не можна дотримати, то допустимий мінімум трохи знижується і вже знаходиться в наступному діапазоні 1.80-1.85. Це згідно СНиП мінімально можливий нахил буде дорівнювати 30 градусам, максимальний 45 градусам, якщо цього не дотримати, то сходи будуть крутий і тим самим небезпечною для використання. За таких сходах спускатися більш-менш безпечно буде тільки можна спиною вперед або ж боком.

Сходовий майданчик

Ширина такого майданчика може бути не менше ширини сходів, а от довжина обов'язково повинна дорівнювати 2 кроків дорослої людини, а це в метрах буде приблизно 1.3-1.4 м або навіть більше. Якщо на майданчику буде знаходитися двері, яка відкривається всередину, то ширина площадки менше одного метра з відкриттям дверей до сходів просто-напросто розмір стане більше на ширину дверей.

Розміри ступенів

Для зручності пересування по сходи важливо правильно розрахувати розміри ступенів. Ширина проступи буде розраховуватися виходячи з середнього розміру ступні дорослої людини, як правило, це буде 25-32 сантиметрам. Якщо ступені будуть занадто вузькими, то нога буде ковзати під час ходьби по сходах, а це загрожує отриманню травм.