Важливо :: Життя громади :: 28 лютого 2022 11:45 , Краматорск Пост
Знімок екрана 2022-02-28 о 11.50.25

В Краматорську запроваджено комендантську годину: що це означає і чого не можна робити

З 17:00 до 8 години ранку теба залишатися вдома

Щойно підписав Розпорядження, згідно з яким на території всієї області вводиться комендантська година з 17:00 до 08:00, - повідомив вчора очільник Донецької ОДА Павло Кириленко.

Сьогодні виконком Краматорської міськради оприлюднив на своєму сайті правила поведінки під час комендантської години.

Що таке комендантська година та які обмеження передбачає?

Згідно Закону України “Про правовий режим воєнного стану” ст. 8, п. 5, комендантська година – “заборона перебування у визначений період доби на вулицях та в інших громадських місцях без спеціально виданих перепусток та посвідчень“.

Комендантська година у Краматорську вводиться з 17:00 до 08:00

Громадський транспорт під час комендантської години працювати не буде. Усі установи будь-якої форми власності мають бути зачинені. Зовнішнє освітлення – вуличне, прибудинкове, вивіски, вказівники світлофори тощо мають бути відімкнені від електромережі! Комендантська година діє на території усієї Донецької області.

Роботодавці повинні внести корективи у графіки роботи підприємств, аби особи, яким необхідно знаходитись на робочих місцях у комендантську годину не пересувались по місту під час її дії.

«В цей час не виходьте на вулицю! Це передусім – питання вашої безпеки! Залишайтесь вдома – цим ви прискорите нашу перемогу!», – написав на своїй сторінці у ФБ Павло Кириленко.

Що чекає на порушників порядку

Комендантський патруль має право затримати людину і перевірити документи, щоб з’ясувати, чи може вона перебувати на вулиці в цей час. Патруль також має право встановити причину порушення комендантської години.

У разі необхідності комендантський патруль може проводити огляд речей, транспортних засобів, багажу і вантажів, службових приміщень і житла затриманих громадян.

При умисному опорі може застосувати фізичну силу або спецзасоби.

Які ще повноваження є у коменданта/комендантського патруля

  • Патрульні можуть затримувати та доставляти до відділень поліції осіб, які вчинили або вчиняють інші правопорушення, вилучати знаряддя злочину.
  • Окрім перепусток, патрульні можуть перевіряти й інші документи, щоб підтвердити особу та законність перебування в Україні.
  • Комендантські патрулі можуть використовувати в службових цілях засоби зв’язку і транспортні засоби, що належать громадянам (за їх згодою), підприємствам, установам і організаціям (крім дипломатичних).
  • У разі реальної загрози для життя і безпеки осіб комендант має право тимчасово обмежувати перебування, свободу пересування, в’їзд/виїзд (вхід/вихід) на територію або з території, де введено комендантську годину.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

Merkulovcover

Він з власного досвіду розповідає мешканцям центральної України що таке війна

Pakin (6)

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

коментарі