Важливо :: Життя громади :: 08 листопада 2022 17:01 , Микола Жалнін
server-zakerya-pohoroni

В Краматорську поховали репера C.J, який загинув, захищаючи Україну від російських окупантів

Розповідаємо, яким він був за життя

8 листопада на Алеї слави на іванівському кладовищі поховали військовослужбовця Сервера Закер'ю (відомого у Краматорську також як виконавця реп-музики під псевдонімом C.J), який з моменту початку повномасштабної російсько-української війни пішов захищати свій рідний край від російських окупантів.

test test testtest

test

test Похорони Сервера Закер'ї на Алеї слави у Краматорську. Фото - Микола Жалнін/Kramatorsk Post

Сім'я Сервера Закер'ї була примусово депортована радянською владою з Криму до Казахстану в 1944 році через приналежність до кримських татар. Повернулися до України під час перебудови, осівши в Краматорську. Останні два з половиною роки Сервер самотужки доглядав за своєю мамою, яка тяжко хворіла після перенесеного нею інсульту. Померла вона у 2021 році, за кілька місяців до початку широкомасштабної російсько-української війни.

Сервер був відомий у Краматорську як реп-виконавець із псевдонімом C.J, починаючи з кінця 1990-х — початку 2000-х він виступав з хіп-хоп-гуртом OLD T, а також записував спільні пісні з Mr. Baff. 

test

test CJ зі своїми друзями реп-виконавцями. Фото із соцмереж

Як розповідає його друг Костянтин Суков (також відомий як Need Escape), Сервер завжди мріяв про написання власного хіта. Але творчість не приносила йому багато коштів, тому, щоб прогодувати родину, займався тим, чим міг. Останнім місцем роботи чоловіка перед початком широкомасштабної російсько-української війни була СТО у Києві.  

test Сервер Закерья перед великою війною. Фото із соцмереж

Коли почалася велика війна, вже 24 лютого Сервер пішов добровольцем до тероборони Краматорського району. Спочатку він стояв на блокпосту поблизу селища Очеретине Краматорського району, потім перебував на "нулі" у селищі Пришиб, де внаслідок обстрілу отримав легку контузію.

test Спочатку Сервер Закерья ніс службу на блокпосту біля Очеретиного. Фото з родинного архіву

Після проходження курсу лікування у Дніпрі військовий знову направився на передову, приймаючи участь у визволенні Донеччини від російських окупантів, під час якого отримав осколкове поранення поблизу селища Щурове. 

У госпіталі з нього вийняли чотири уламки, один із них глибоко поранив м'яз, що спричинило великі проблеми при носінні бронежилету. Пізніше SJ поїхав на лікування до Луцька, але надана медична допомогу не вирішила проблему з м'язом повністю - Сервер відчув це після повернення на фронт, але продовжував виконувати накази.

test Сервер Закерья з побратимами на передовій. Фото з родинного архіву

Останнє повідомлення Костянтин Суков отримав від свого друга 29 жовтня. Сервер розповідав, що ситуація на Сватівському напрямку дуже напружена, що військових кидають у найскладніші напрямки боїв. А 31 жовтня стало відомо від його побратима, що CJ загинув на передовій.

У загиблого залишилися нинішня дружина Ольга та дві доньки від різних шлюбів (Вероніка та Софія). Із старшою донькою Веронікою та своїми друзями Need Escape та Mr.Baff C.J записав спільну пісню "Молодость не ждет".

Костянтин Суков розповів, що його друг все своє життя працював заради своїх дочок та любив їх понад усе на світі.

test Сервер Закерья з доньками в молодості. Фото із соцмереж

 

Інші статті на цю тему

Hlinnikovcover

Він воював у складі 3-ої штурмової бригади

tovpiga

38-річний захисник загинув під час обстрілу під Курдюмівкою

Turchincover

Відповідна петиція вже набрала половину потрібних для розгляду голосів

коментарі