Цікаво :: Куди піти :: 03 лютого 2022 11:40 , Микола Жалнін
vistavka-ekologiya

В Краматорську відкрилась виставка архівних фотографій “Екологія у кадрі”

Вона діятиме протягом місяця

2 лютого в Центрі ветеранів АТО та їх сімей ““Поруч” відкрилася виставка “Екологія у кадрі”, присвячена дослідженню історії становища екології у Донецькому регіоні. 

ЇЇ організаторами виступили Центр міської історії Центрально-Східної Європи (Львів), Університет Сент-Ендрюс (Велика Британія), Покровський та Маріупольський історичний музеї за підтримки Дому Європи.

Один з кураторів виставки, дослідник та культуролог Дмитро Білько, пояснив, що тема екології на Донеччині є дуже актуальною, але про неї мало говориться і говориться мало із долученням архівних матеріалів. 

“Наше середовище Донецької області - воно дуже урбанізоване і багато шарів таких екологічних проблем можна за допомогою цього візуального матеріалу заторкнути, тому що це перші спроби насправді подібних форматів і заходів”, - сказав він.

test Дмитро Білько

Кураторами цієї виставки та авторами текстів до неї, крім вищезгаданого дослідника та культуролога Дмитра Білька, є старша викладачка Університету Сент-Ендрюс у Шотландії Вікторія Донован, доцент кафедри історії Володимир Куліков та історик і досідниця Центру міської історії у Львові Ірина Склокіна.

На виставці представлені архівні матеріали, які були надані з фондів Донецького обласного краєзнавчого музею, Дружківського історико-художнього музею, Маріупольського краєзнавчого музею, музею дружківської школи №12, Музею історії міста Краматорська, Покровського історичного музею, Центрального кінофотофоноархіву імені Гордія Пшеничного у Києві. 

Також для експозиції використовувалися приватні архіви її авторів Дмитра Білька і Вікторії Доновач, краматорського поета Олега Максименка, керівниці краматорського “Гончаренко-центр партнер” Катерини Філонової та інших.

Електронні копії фотографій, представлених на виставці, також зберігаються у Міському медіархвіві Центру міської історії, що знаходиться у Львові.

Виставка “Екологія у кадрі” триватиме місяць, з 2 лютого і по 1 березня. Адреса, за якою ви можете відвідати цю виставку: бульвар Машинобудівників, 20.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

RidInKalushcover
Exhibitioncover

Виставка приїхала з Дніпра, а далі її покажуть у Тернополі

vystavka-bakhmut (1)

Організатори присвятили цей захід Дням міст Слов'янськ та Бахмут

коментарі