Важливо :: Життя громади :: 23 грудня 2021 15:20 , Микола Жалнін
olena

В Краматорську вручили орден "Хрест Героя" вдові загиблого добровольця під Іловайськом

Він був уродженцем селища Малотаранівка Краматорського району

В четвер, 23 грудня, у Центрі ветеранів АТО та їхніх сімей "Поруч" вдові загиблого 29 серпня 2014 року під Іловайськом добровольця батальйону "Донбас" Василя Білого (позивний "Лисий"), Олені було вручено посмертно орден "Хрест Героя".

Ця нагорода є народною. Її започаткували всеукраїнська громадська спілка "Ми - українці" та профспілка державного підприємства "Енергоатом". 

test

Василь Білий родом із Краматорська, але з 1988 року переїхав до дружини, у Славутич (Київська область), де проживав і працював понад 20 років. Після того повернувся в рідне місто. Його вдова, Олена, розповідала, що він вирішив поїхати на фронт добровольцем в складі батальйону "Донбас", у травні 2014 року. Протягом 3 місяців своєї військової служби "Лисий" встиг, крім Іловайська, побути в Бахмуті? Лисичанську і Попасній. Вранці 29 серпня 2014 року, під час виходу "зеленим коридором" з Іловайську, доброволець їхав разом з Русланом Рябовим ("Руха"), Владиславом Стрюковим ("Стаф"), Віктором Дмитренком ("ВДВ"), Олегом Ульяницьким ("Контра"), Артуром Чолокяном ("Кавказ") та Сергієм Дятловим ("СВД") у кузові броньованого КАМАЗу. Коли військові в'їжджали до села Червоносільське Амвросіївського району Донецької області, на них вже чекав російський танк. Кабіну КАМАЗу розірвало, а потім здетонував боєкомплект у кузові. Внаслідок чого "Лисий" разом зі своїми 6 побратимами загинули. Похований він у селищі Малотаранівка.

В родині Василя Білого, після його загибелі, залишилися двоє дорослих доньок (одна проживає в Краматорську, інша - в Одесі) та 2 онуків (онучка народилася в Ізюмі вже після смерті дідуся).

Василя Білого було нагороджено посмертно орденом "За мужність" Указом Президента України Петра Порошенка від 31 жовтня 2014 року. Перед цим, 3 жовтня 2014 року, "Лисому" було посмертно присвоєне звання "Почесний житель Славутича". Його портрет на меморіалі "Стіна пам'яті полеглих за Україну" у Києві розташовується на 3 секції, 7 ряді, 19 місці. 5 березня 2016 року, в День Народження "Лисого", на честь нього відкрили пам'ятну дошку у середній школі 13, де той навчався.