Важливо :: Життя громади :: 01 березня 2023 12:21 , Олексій Ладика
evakuaciya-kramatorsk-1

В ОДА розповіли, скільки людей залишилось на вільній території Донеччини

І скільки евакуювалося за рік великої війни

У Донецькій області, на вільній території, станом на початок березня залишається близько 500 тисяч людей.

Про це повідомив директор обласного департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Ігор Бойко.

За його словами, станом на 24 лютого 2022 року на неокупованій території Донеччини постійно проживали 1,670 млн людей. За рік великої війни з області евакуювалися 1,180 млн людей, з них - 137,8 тис. дітей, 30 тис. людей з інвалідністю.

Через деякий час на Донеччину повернулися 140 тисяч евакуйованих. І зараз на вільній території області проживає близько 500 тис. населення, серед них - 45 тисяч дітей.

test Директор обласного департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Ігор Бойко. Фото - Донецька ОДА

"Активна фаза евакуації тривала з лютого до середини червня. Мешканці активно залишали нашу область, розміщувались в інших регіонах, включаючи і за кордон. Але з середини червня потік охочих евакуюватися значно зменшився, а обставини на території значно погіршилися - тривала активна фаза бойових дій, вона і зараз продовжується, була загроза прориву російських військ на півночі нашої області з боку Ізюму. Багато об'єктів, які забезпечували водою населення області, були зруйновані, майже повністю область була без газу. Розуміючи, що зимовий період для області буде складним, ми почали проводити додаткову агітацію населення щодо евакуації за межі області", - розповів Ігор Бойко.

Він також нагадав, що 2 серпня уряд видав постанову про обов'язкову евакуацію з області. Після цього Донеччину залишили ще майже 46 тисяч осіб, серед них - 6219 дітей, 2270 людей з інвалідністю.

Скільки людей у Краматорську

В нещодавньому інтерв'ю Kramatorsk Post керівник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко розповів, що зараз у місті залишається приблизно 40% населення. 

За його словами, перед повномасштабним російським вторгненням у Краматорську мешкало 210 тисяч людей. Коли почалася велика війна, краматорці масово виїжджали і на кінець квітня у місті залишалося 50 тисяч людей. 

Після звільнення Харківщини та півночі Донецької області з'явилися перспективи того, що у Краматорську буде газ і центральне опалення, тож люди почали повертатися: за жовтень-листопад до міста повернулись 30 тисяч людей і на початок опалювального сезону в громаді було вже 80 тисяч мешканців. На сьогодні приблизно стільки людей і живе у Краматорську.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

vpopaymentcover-1689152702yiNri

Такі рішення приймаються у разі відмови батьків евакуювати дітей добровільно

Lymanevaccover

Триває обов'язкова евакуація з деяких населених пунктів Краматорського району

Yanacover

Молода жінка розповіла свою історію евакуації, адаптації та нового життя у Франції

коментарі