Важливо :: Життя громади :: 08 лютого 2024 15:10 , Максим Ходушко
Schoolpolice

В Україні представили концепцію шкільних офіцерів безпеки: як це стосується Краматорська

Про очне навчання поки не йдеться, але підготовка до нього відбувається

Якщо у Краматорську за зразком Харкова, де діти навчаються у метрошколі, відновиться десь у бомбосховищі очне шкільне навчання, поліція охорони буде готова стати до роботи. Втім, це стосується не тільки Краматорська. В Україні поступово вводиться у дію Концепція безпеки закладів освіти.

Про це Kramatorsk Post повідомили у пресслужбі поліції охорони Донеччини. А разом з тим розповіли, що таке поліція охорони та що вона має робити.

Безпека дітей у пріоритеті

Ще на початку квітня 2023 року Кабмін порушив питання щодо безпеки учасників освітнього процесу (тобто як учнів, так і учителів). В школах мають організувати пости охорони, на яких чергуватимуть представники поліції. В рамках цієї програми в Україні почали встановлювати комплексні тривожні сигналізації у приміщеннях навчальних закладів. 

Звичайно, це стосується навчання офлайн, тобто очного. На брифінгу, що відбувся днями в ОДА, наголосили, - поки ситуація в нашому регіоні не стабілізується, про повернення до очного навчання на Донеччині не йдеться. Та додали, що з цим погоджується й Управління освіти Краматорської міської ради.

Управління освіти Краматорської міської ради закликає взяти участь в опитуванні, спрямованому на визначення якості дистанційного навчання. Анонімне опитування триватиме з 08.02.2024 по 14.02.2024 до 13:00.
Посилання на опитування 

Наприкінці грудня 2023 року Кабмін ухвалив постанову № 1364, яка визначає категорії навчальних закладів, що "підлягають охороні органами поліції охорони на договірних засадах".

У постанові йдеться про об’єкти державної форми власності, тобто насамперед про державні школи.

Поліція охорони: деталі роботи ще визначатиме Міністерство освіти

На запитання Kramatorsk Post, скільки поліцейських має працювати в безпековій системі школи та від чого це залежить? - ми отримали відповідь, що кількість офіцерів СОБ (Служби освітньої безпеки) на школу ще визначатиметься Міністерством освіти.

Поки що можна говорити про ввенення  в навчальний процес офіцера шкільної безпеки та що він матиме робити:

- виконувати дії, які спрямовані на те, щоб запобігти вчиненню правопорушень;

- організовувати пропускний режим в школі;

- бути на зв'язку з адміністрацією закладу та екстреними службами;

- супроводжувати до укриття в разі попередження про небезпеку;

- надавати всіляку допомогу та підтримку освітянам, в тому числі у розв'язання питань від учнів та їхніх батьків

А як щодо Краматорська зараз

У Краматорську працюють різноманітні волонтерські та освітні центри, де заняття з дітьми відбуваються в очному режимі. Зважаючи на це, офіцери охорони могли б уже виконувати свою роботу там. Чи не зверталися ці центри за такою послугою?, - перепитали ми у пресслужби підрозділу.

Там Kramatorsk Post пояснили, що всі державні навчальні заклади, а саме на них насамперед розрахована ця програма, працюють дистанційно, тож від них звернень поки що немає.

А що стосується різноманітних приватних навчальних закладів, то звернення від них так чи інакше розглядалися б тільки після стабілізації ситуації в регіоні.

Поліція охорони - це єдина охорона структура в Україні яка має визначенні законом права та повноваження на озброєну охорону та застування владних функцій щодо правопорушників. Її співробітники охороняють майно, авто, як юридичних, так і фізичних осіб, забезпечують супровід, безпекою фізичних осіб. Мають сучасне сертифіковане обладнання для встановлення сигналізації. 

У тих регіонах країни, де діти продовжують навчатися офлайн, «Концепцію безпечних закладів освіти» вже реалізують . Це дає можливість багатьом дітям продовжувати освітній процес.

Цікаво, що навіть попри неможливість очного навчання, перші підготовчі етапи всі відомчі служби починають проводити вже зараз і у Краматорську.

Це стосується дотримання вимог пожежної безпеки, встановлення засобів сигналізації, обстеження укриттів. Цим поліція охорони займається разом з іншими відповідними службами.

Фото обкладинки - Пресслужба поліції охорони Донеччини.

Інші статті на цю тему

Bombsandrugscover

Досудове розслідування відбувається одразу за двоvа статтями Кримінального кодексу

mikola-matvienko

До цього новопризначений начальник також обіймав керівні посади

shelterscholcover

Розповідаємо, скільки шкіл у сусідньому місті вже мають оновлені укриття