Важливо :: Політика :: 20 червня 2022 20:51 , Олексій Ладика
opzzh-kramatorsk

В Україні заборонили "ОПЗЖ". Що буде у Краматорську з депутатами від цієї партії

Раніше під заборону потрапила і Партія Шарія, представники якої також є у міськраді

Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові заборонив політичну партію "Опозиційна платформа - За життя", представники якої на останніх місцевих виборах здобули найбільшу кількість мандатів у Краматорській міській раді.

Згідно з рішення суду, окрім заборони діяльності партії, у власність держави передаються кошти та інші активи політичної сили, а також її обласних, міських, районних організацій, первинних осередків та інших структурних утворень.

Чому заборонили "ОПЗЖ"

У травні президент України Володимир Зеленський підписав закон про заборону діяльності проросійських партій і цей документ вже набрав чинності. 

Закон розширює перелік підстав для заборони політичних партій: якщо їхня діяльність має характер колабораціонізму і спрямована на повалення в Україні державного ладу, знищення і підміни національної ідентичності її громадян. 

При цьому депутатські фракції заборонених судом політичних партій підлягатимуть розпуску, а депутати - ставатимуть позафракційними.

Докази антидержавної діяльності збирає Міністерство юстиції Україні, після чого звертається з ними до суду, який і повинен заборонити партію, що працює на ворога. У разі заборони партії майно та інші активи переходять у власність держави.

Служба безпеки України назвала підставами для заборони ОПЗЖ причетність провідних функціонерів цієї партії до: 

  • дестабілізації суспільно-політичної ситуації в державі; 
  • поширення антиукраїнської пропаганди щодо зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності України;
  • пропаганди війни, насильства.

"В умовах військової агресії рф діяльність представників цієї політичної сили створювала  реальні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України. Представники "ОПЗЖ" фактично ретранслювали офіційну позицію країни-агресора щодо нашої держави, демонстративно підтримували та популяризували агресивну антиукраїнську політику росії", - йдеться у повідомленні спецслужби.

Станом на 20 червня в Україні заборонено вже десять проросійських політичних партій: "ОПЗЖ", “Опозиційний блок”, “НАШІ”, “Блок Володимира Сальдо”, “Соціалістична партія України”, “Держава”, “Соціалісти”, “Справедливість та розвиток”, “Ліва опозиція” та “Партія Шарія”.

Що буде з депутатами від заборонених партій у Краматорську

Вже дві партії, представлені у Краматорській міській раді, потрапили під заборону: це "ОПЗЖ", яку представляли 14 депутатів (найбільша фракція), і "Партія Шарія" (найменша - три депутати).

Секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич сказав Kramatorsk Post, що ці депутати можуть продовжувати працювати далі. 

"Вони - депутати ради. Неважливо, від якої партії", - сказав він.

Сташкевич посилається на Закон про статус депутатів місцевих рад. У цьому документі є перелік, коли депутат місцевої ради припиняє свої повноваження:

  • його відкликання за народною ініціативою
  • припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України
  • обрання або призначення його на посаду, зайняття якої несумісне з виконанням депутатських повноважень
  • обрання його депутатом іншої місцевої ради
  • визнання його судом недієздатним або безвісно відсутнім
  • якщо його засудили до позбавлення волі або покарали за корупцію
  • його смерті

Також рада може позбавити депутата мандадата, якщо він сам про це попросить, якщо він не сплачує аліменти або якщо суд засудив його до покарання, не пов'язаного із позбавленням волі.

Як бачимо, заборона діяльності партії, яку представляє депутат, не є підставою для його відкликання.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

deputaty-kramatorskogo-gorsoveta

Але депутати від цієї партії не позбавлені свого статусу

rostislav-solod-1

У той час як місто майже щодня потерпає від обстрілів

image

І що робити, щоб наступного разу таких обранців у раді не було

коментарі