Важливо :: Життя громади :: 17 серпня 2021 13:13 , Олексій Ладика
vakcinaciya-kramatorsk1

Вакцинація у Краматорську: закінчилася Moderna, школи без 80% вакцинованого персоналу будуть працювати дистанційно

Деякі підприємства організували масове щеплення своїх працівників

У Краматорську більше немає вільних залишків вакцини Moderna. 80% вчителів і персоналу шкіл мають бути вакциновані, інакше школи працюватимуть дистанційно. Тим часом у місті зростає захворюваність на коронавірус.

Розповідаємо про ситуацію із коронавірусом та вакцинацією у Краматорську.

Ситуація з вакцинами

Заступниця начальника відділу охорони здоров'я Валерія Мельник на сьогоднішній апаратній нараді повідомила, що станом на 16 серпня вільних залишків вакцини Moderna у Краматорську немає. Вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech є лише для тих, хто зробив перше щеплення цією вакциною і чекає на друге.

На цьому графіку видно, скільки людей і якою вакциною отримали щеплення у Краматорську і скільки вакцин залишилося у міста:

Начальник відділу охорони здоров'я Андрій Петриченко уточнив Kramatorsk Post, що друге щеплення вакциновані отримують виключно тією вакциною, якою вони щеплювалися вперше. Він додав, що Moderna для цих цілей "є на базі".

Кількість вакцинованих з початку вакцинальної кампанії у Краматорську становить 24956, що становить 16,1% від загальної кількості дорослого населення.

З них лікарів та медпрацівників - 2224, працівників соціальної сфери - 373, вчителів та інших працівників освіти - 1561, працівників держустанов - 624.

За минулий тиждень у Краматорську вакцинували 4447 людей, у Центрі масової вакцинації на автовокзалі за вихідні щеплення отримали 194 особи.

Вакцинація на підприємствах

Деякі підприємства самі організовують вакцинацію для своїх співробітників. В компанії "Сателіт Сервісі" Kramatorsk Post розповіли, що провели вакцинацію двох груп по 36 людей (там були не лише працівники компанії). Щеплення робили вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech. 

На заводі "Донмет" вакцинація "Пфайзером" відбулася минулого тижня - щеплення отримали 145 осіб, і це не лише працівники підприємства.

test

test Вакцинація на заводі "Донмет". Фото - Костянтин Брижниченко

Для працівників трьох найбільших краматорських ІТ-компаній (Quartsoft, Solution Mentors та IT2.0.) вакцинацію організував ІТ Кластер Донбасу. Першу дозу вакцини Pfizer отримали дві сотні ІТ -спеціалістів та члени їх сімей.

Начальник міського відділу охорони здоров'я Андрій Петриченко розповів Kramatorsk Post, що вакцинацію своїх працівників також провели "Новокраматорський машинобудівний завод", "Енергомашспецсталь" та багато інших організацій. 

За словами Петриченка, якщо керівництво якогось підприємства хоче організовано вакцинувати своїх працівників, воно має звернутися з листом до міського відділу охорони здоров'я чи напряму до Центру первинної медико-санітарної допомоги.

Щоб вакцинація відбулася на території підприємства, необхідне бажання понад 50 працівників. Усі додаткові питання вирішуються з кожним підприємством окремо. Вакцинація безкоштовна. 

Кількість хворих на "ковід" зростає

Валерія Мельник зазначила, що захворюваність на "ковід" у Краматорську зростає - за минулий тиждень у місті виявили 56 людей із коронавірусом, а за тиждень до цього таких людей було 31 (захворюваність зросла на 77%). Загалом за весь період пандемії у Краматорську зафіксували 13716 людей із коронавірусом. 

Станом на 17 серпня, у краматорських лікарнях лежать 58 людей з пневмонією, 39 з них мають підтверджений діагноз COVID-19. 37 хворих на ковід лікуються вдома під наглядом сімейних лікарів.  

Без вакцинованого персоналу школи працюватимуть дистанційно

Вчителі і весь персонал у школах має бути вакцинований на 80%. Якщо рівень вакцинації у школі менший, то школа переходить на дистанційний режим роботи, повідомила в. о. начальника управління освіти Олена Дрига.

Вона зазначила, що обговорила це питання з кожним керівником школи і рекомендували винести це питання на педраду. За словами Олени Дриги, деякі вчителі та персонал взагалі відмовляються вакцинуватися, і деякі хочуть отримати щеплення певною вакциною, якої зараз у Краматорську недостатньо.

Інші статті на цю тему

smert-koronavirus

Це перший летальний випадок за останні кілька місяців

bolezn-koronavirus

З початку року у місті жодна людина не померла від коронавірусу

koronavirus

Місцеві медики наголошують на своєчасній вакцинації та ревакцинації

коментарі