Корисно :: Пояснюємо :: 21 квітня 2023 11:35 , Краматорск Пост
perejmenuvannya-vulic

Вашу вулицю перейменували: чи потрібно міняти документи і як це вплине на субсидію

Відповіді ці питання роз'яснює Кабінет Міністрів України

Міська влада перейменувала у Краматорську понад 300 вулиць, які носили російські чи радянські назви, також під перейменування потрапили вулиці, які дублювали одна одну і які некоректно перекладалися на українську.

У містян виникло багато питань з приводу того, чи потрібно міняти документи і чи не скасують субсидію, якщо вашу вулицю перейменували.

Коротка відповідь: ні. 

А детальніше відповіді ці питання роз'яснює Кабінет Міністрів України:

Чи потрібно змінювати місце реєстрації?

Ні. Законодавство не передбачає обов’язку вносити подібні відомості, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання особи можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища, тобто коли виникає безпосередня потреба.

Чи обов’язково вносити зміни до документів на нерухомість?

Ні. Документи, що засвідчують право власності на нерухомість, залишаються чинними у випадку зміни назви вулиці, на якій вони розташовані.

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно.

У разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися до органу державної реєстрації прав на нерухоме майно із заявою про внесення змін. Якщо власник бажає продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нового власника, вже буде вказана нова назва.

Чи потрібно змінювати відомості про місцезнаходження юридичної особи?

Зміна відомостей про місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи підприємця — підлягає державній реєстрації відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань".

Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для проведення зміни відомостей щодо місцезнаходження, а отже, суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Те, що вашу вулицю перейменували, також не впливає на субсидію. 

Як правило, рішення місцевої влади про перейменування вулиці доводиться до відома територіальної громади, а також відповідних органів державної влади та комунальних служб. У зв’язку зі зміною назви вулиці ви не втратите субсидію, яку одержали до перейменування.

За матеріалами Краматорської міської ради

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

Streetskramcover

Розповідаємо, як ці вулиці називалися раніше і як тепер

petitionmaycover

Чому це перейменування найімовірніше не станеться

Kramatorskstreetspart3cover

Продовжуємо розповідь про те, на честь кого перейменували вулиці у місті

коментарі