Цікаво :: Review :: 13 вересня 2023 12:00 , Краматорск Пост
vedmid-yampil (1)

Ведмедю, який пережив окупацію у зоопарку Yampol Zoo в с. Ямпіль Краматорського району, знайшли новий дім

12-річний ведмідь ледве не помер від голоду, мав контузію, але був врятований українськими військовими та зоозахисниками

Азійський чорний ведмідь з приватного зоопарку в с. Ямпіль Краматорського району знайшов прихисток в шотландському зоопарку. Про це пише CNN.

Навесні минулого року приватний зоопарк Yampol Zoo в селищі Ямпіль Краматорського району був покинутий власниками через окупацію Лиманщини армією рф. Під час окупації тамтешніми тваринами ніхто не піклувався.

test

Після деокупації восени 2022 в зоопарку майже не залишилося живих тварин. Деякі не пережили голоду та обстрілів, деякі розбіглися. Інших тварин, за припущеннями місцевих мешканців, з’їли окупанти. Журналісти “Української правди” у своєму матеріалі пишуть про знайдені на території зоопарку рештки розчленованих тварин, що підтверджує ці припущення.

Вижити в тих умовах пощастило тільки кільком тваринам. Зокрема й 12-річному ведмедю.

test

Його, ледве живого, запертого в клітці знайшли українські військові. Вони звернулися до зоозахисників з UAnimals за допомогою, адже не знали, що з ним робити. Зоозахисники допомогли організувати евакуацію тварини. Згодом з’ясувалося, що крім дуже виснаженого голодом та спрагою стану, ведмідь мав ще контузію й інші травми - поряд з його кліткою розірвався снаряд.

Після евакуації ведмедя відправили до Луцького зоопарку на реабілітацію.

Його назвали Ямпіль на честь селища, де він був знайдений та почали шукати новий притулок за кордоном для кращої реабілітації. Так він потрапив спочатку до Польщі, а згодом - до Бельгії.

test

І ось на початку наступного року Ямпіль поїде до свого нового дому у Шотландії - у зоопарк “П’ять сестер”.

Інші статті на цю тему

baby

Скільки діток народилося у січні у пологових будинках Краматорщини

Kramatorsk

Як адміністративна реформа стосується Краматорська та Краматорського району

bilka1

Науковець каже, що місто - звичне середовище існування цих тварин

коментарі